Україна повернула Японії невикористані «кіотські» гроші

ЕкономікаАндрій Стець, 26 лютого 20166540

Україна повернула Японії 2,5 млн євро невикористаних коштів, отриманих у 2009 році від продажу квот на викид парникових газів в рамках Кіотського протоколу. Про це пише «Інтерфакс-Україна».

«Державною казначейською службою України від 15 лютого 2016 року було здійснено повернення коштів японській стороні в сумі 2,49 млн євро», - йдеться у повідомленні.

Розпорядження про повернення коштів японській стороні Кабінет міністрів підписав 11 лютого.

У відповіді Мінприроди зазначено, що чотири договори на продаж одиниць (частин) установленої кількості (ОУК або частини квоти на викид парникових газів) на суму 440 млн євро з японськими контрагентами було укладено ще у 2009 році Державним агентством екологічних інвестицій.

В даний час Держагентство екологічних інвестицій знаходиться в процесі ліквідації,
а функції агентства по реалізації проектів за договорами, за якими термін використання коштів уже завершився, взяло на себе Мінприроди в березні 2015 року.

Японські контрагенти мали право вимагати повернення невикористаного залишку в сумі близько 1,3 млрд грн і 35,9 млн євро.

Після переговорів з японськими контрагентами Мінприроди вдалося продовжити термін використання коштів.

У листопаді 2015 року Мінприроди домовилося збільшити кількість модернізованих вагонів до 15, і повернути невикористані кошти.

Нагадаємо, у січні Кабмін звільнив виконуючого обов'язки міністра екології та природних ресурсів України Сергія Курикіна за махінації на тендері з кіотськими грошама.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук