Україна в ООН закликала Гаазький суд розслідувати злочини Росії на Донбасі

Розслідування Міжнародним кримінальним судом (МКС, Гаага) злочинів, які вчинила Російська Федерація та ватажки терористичних угруповань «ДНР/ЛНР» на території східної України буде найкращим способом для того, щоб притягнути до відповідальності всіх винних у масових вбивствах людей на Донбасі.

Про це йдеться в заяві української делегації в ООН, зробленій у п’ятницю, 13 травня, на 70-й сесії Генасамблеї, повідомляє Укрінформ.

«У світлі нинішньої складної ситуації всередині і навколо України, ми повністю визнаємо необхідність забезпечення глобальної юрисдикції, правомірність та підтримку Міжнародного кримінального суду (МКС)», – йдеться в тексті документа.

У ньому наголошується, що в лютому 2014 року Україна стала жертвою збройної агресії з боку Росії та підтримуваних нею бойовиків і терористів, яка триває дотепер. Ці дії «є найсерйознішим злочином проти людяності та військовим злочином, що підпадають під юрисдикцію Міжнародного кримінального суду».

Крім того, у документі нагадується, що Україна 8 вересня 2015 року подала заяву відповідно до статті 12(3) Римського статуту – установчого органу МКС — щодо злочинів проти людяності та військових злочинів, вчинених вищими посадовими особами РФ і керівниками терористичних організацій «ДНР/ЛНР», що призвело до надзвичайно важких наслідків і масових убивств українських громадян.

«Ми вважаємо, що МКС буде одним із найкращих способів забезпечити, щоб усі винні у скоєнні міжнародних злочинів були притягнуті до відповідальності, і що масові порушення прав людини будуть визнані, а жертви отримають компенсацію за свої страждання», – наголошується в заяві української делегації.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук