Україна відмовилась внести передоплату за російський газ

ЕкономікаОксана Руда, 24 лютого 20156160
Україна відмовилась внести передоплату за російський газ
фото ForexAW.com

НАК «Нафтогаз України» не вноситиме передоплату за російський газ, поки не отримає впевненості в неухильному виконанні «Газпромом» положень зимового пакету. Про це йдеться в повідомленні прес-служби «Нафтогазу».

««Нафтогаз України» не вважає за можливе здійснити додаткову передоплату за постачання російського газу, поки не отримає достатньої впевненості в неухильному дотриманні контракту як з боку ВАТ «Газпром», так і Брюссельського тристороннього протоколу, підписаного представниками Росії, України і Євросоюзу», – йдеться в повідомленні.

У «Нафтогазі» зазначили, що вже впродовж двох днів «Газпром» не виконує заявки української сторони на поставку оплаченого газу в рамках контрактних умов.

«Зокрема, «Газпром» був зобов'язаний поставити за 114 млн куб. м 22 і 23 лютого, але поставив за фактом лише 47 і 39 млн куб. м відповідно», – уточнили в прес-службі «Нафтогазу», додавши, що чекають офіційних пояснень від російської сторони.

«Основним джерелом імпортного газу для України сьогодні є Європа. Тому бездоганне виконання наших зобов'язань по транспортуванню газу в ЄС є нашою незмінною стратегією», – заявив голова НАК «Нафтогаз України» Андрій Коболєв.

Нагадаємо, сьогодні в «Газпромі» заявили, що можуть через два дні припинити постачання газу Україні через відсутність передоплати.

Раніше Україна звинуватила «Газпром» у невиконанні заявки на постачання передплаченого газу.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук