Україна виступила проти головування Росії в СНД

СуспільствоРоман Ганкевич, 16 вересня 20163461
Україна виступила проти головування Росії в СНД
Посол України в Киргизії Микола Дорошенко

Президент Росії Володимир Путін і посол України в Киргизії Микола Дорошенко розійшлися в думках щодо окупації Кримського півострова. Відео з відповіддю Путіна опублікував російський журналіст Дмитро Смірнов на своїй сторінці у Twitter.

Як зазначається, український посол звинуватив Москву в анексії Криму і висловився проти головування Росії в співдружності. Окрім того Микола Дорошенко також заявив, що Україна візьме участь у перепису СНД, тільки за умови, якщо Росія не буде враховувати у своєму переписі осіб, які проживають у Криму. В іншому випадку результати перепису Київ «буде вважати нікчемними».

Між тим, Володимир Путін заявив, що: «Росія нічого не анексувала. Все, що сталося з Кримом, - результат протиправних дій певних політичних сил в Україні, які довели справу до державного перевороту. Крим приєднався до Росії в результаті волевиявлення людей, які проживають на цій території, в повній відповідності з міжнародним правом та статутом ООН».

Путін також додав, що Україна не ратифікувала статут СНД, тому навряд чи може претендувати на внесення своїх пропозицій з приводу роботи цієї структури.

Після закінчення саміту виконавчий секретар СНД Сергій Лебедєв заявив, що рішення про передачу естафети головування Росії було прийнято одноголосно.

Нагадаємо, сьогодні в Бішкеку проходить ювілейний саміт СНД. Співдружність в 2016 році святкує 25-річчя. У вузькому складі лідери держав повинні були обговорити п'ять питань, зокрема питання про адаптацію СНД до сучасних реалій і про виконавче секретаря.

Як відомо, Росія в березні 2014 року після введення військ анексувала український Крим, організувавши «референдум» із його самовизначення.

Самопроголошена кримська влада заявила, що 96,77% висловилися за приєднання Криму до РФ. 18 березня 2014 року в Кремлі був підписаний так званий договір про прийняття до складу РФ Криму і Севастополя.

Країни Заходу не визнають анексію Криму і ввели санкції проти Росії. Верховна Рада України офіційно оголосила початком тимчасової окупації Криму 20 лютого 2014 року.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук