Євросоюз запровадив проти Росії санкції третього рівня
Посли 28 країн-членів Євросоюзу на засіданні в Брюсселі ухвалили рішення про введення проти Росії санкцій третього рівня.
За словами прем'єр-міністра Фінляндії Александра Стубба, санкції стосуватимуться енергетичного, фінансового секторів та продукції військового та подвійного призначення, тобто техніки та апаратури, яку можна використовувати як в мирних, так і у військових цілях, повідомляє Українська правда.
Обмеження також торкнуться так званих чутливих технологій. Наразі відомо, що фінансові санкції введуть обмеження для російських державних банків (включаючи ті, що мають частку державної власності вище 50%) щодо їх виходу на кредитний ринок і на використання фінансових інструментів, що передбачають строк більше 90 днів.
Стубб розповів, що буде заборонено випуск держбанками євробондів та випуск ними акцій на користь європейських власників. Такі ж обмеження стосуватимуться державних інституцій Росії, корпорацій та агенцій із часткою держвласності більше 50%.
В сфері енергетики санкції стосуватимуться нафтового сектору – ЄС заборонить експорт та реекспорт до Росії високотехнологічного обладнання, перш за все – обладнання для глибоководного буріння. Обмеження в сфері товарів військового призначення не вплинуть на ті контракти, які були укладені раніше, адже цього вимагала Франція, яка таким чином гарантувала завершення контракту з постачання в Росію вертольотоносців «Містраль».
Зазначається, що рішення про введення нових санкцій було ухвалене на «робочому» рівні, оскільки країни ЄС відмовилися від ідеї проведення екстренного самміту, хоча декілька європейських лідерів, включаючи канцлера Німеччини Ангелу Меркель, заявили про готовність перервати відпустку для участі у зустрічі.
Александр Стубб додав, що санкції наберуть чинності відразу ж після затвердження і будуть діяти рік.
Нагадаємо, лідери Франції, Німеччини, Італії, Великобританії і США вважають за необхідне ввести додаткові санкції щодо Росії у зв'язку з кризою в Україні.
ZAXID.NET також повідомляв, що через ситуацію в Україні санкції вже введені проти 87 фізичних та 20 юридичних осіб.
Окрім того, Рада ЄС розширила критерії для введення обмежувальних заходів. Це дасть змогу заморожувати активи і вводити візові заборони на фізичних або юридичних осіб, які активно підтримують або мають вигоду від відповідальних за прийняття рішень у Росії посадових осіб за анексію Криму або дестабілізацію на сході України.
Між тим 23 липня український уряд також доручив створити комітет з введення санкцій проти Росії. А 25 липня проти Росії новий пакет санкцій ввела Канада.