Україна зайняла п’яте місце у світі за темпами збільшення кількості електромобілів

5 місце у міжнародному рейтингу зумовлене стрімким ростом продажів електрокарів та розвитком мережі зарядок для них

ЕкономікаЮлія Поліковська, 20 березня 20176211
Україна зайняла п’яте місце у світі за темпами збільшення кількості електромобілів
фото AutoСonsulting
За підсумками 2016 року Україна – у п'ятірці світових лідерів за кількістю придбаних електрокарів

Україна посіла п’яте місце у рейтингу країн світу за темпами розвитком електромобілів, випередивши США, Нідерланди та Японію. Дослідження опублікувало найбільше незалежне видання про електротранспорт InsideEVs.com.

Швидше електричний транспорт розвивається в Ісландії, Швеції, Норвегії та Китаї. Місце в рейтингу визначалося наступним чином. Оцінювання проводили за кількома критеріями: політична підтримка розвитку «зеленого» транспорту, динаміка частки електрокарів на ринку авто, темпи розвитку інфраструктури тощо. Максимальний бал, який можна було отримати – 100, однак лише дві країни змогли перетнути позначку у 50 балів: Норвегія і Китай.

Україна набрала майже 39 балів і потрапила у п’ятірку лідерів, перш за все, завдяки швидкому зростанню частки електрокарів у загальній кількості нових автомобілів, придбаних українцями упродовж минулого року. За даними InsideEVs.com, серед автомобілів, зареєстрованих вперше у 2016 році, 4% склали електромобілі.

Видання підрахувало, що за рік цей показник зріс у п’ять разів, а кількість проданих за рік електрокарів перевищила 2 500. При цьому більшість електромобілів старі і потрапили в Україну після більш ніж дворічного використання в європейських країнах. Половина із них – Nissan Leaf.

«Мотивація цього «українського електромобільного чуда» цілком зрозуміла: з огляду на, що вона знаходиться в протистоянні з нафтовою державою Росією, в такий особистій формі втілилося бажання втерти носа Великій Нафті (яке я щиро поділяю)», – зазначив журналіст InsideEVs.com.

При цьому Україна випередила інші країни Східної Європи за темпами розвитку інфраструктури для електрокарів. Тут є як приватні зарядні станції, доступ до яких можливий лише за згодою власника, так і публічні, а також кілька десятків фастчарджерів.

Станом на березень 2017 року, кількість «зарядок» в Україні зросла до 600, повідомило видання AIN.ua, посилаючись на співзасновника компанії ElectroCars Олександра Кравцова.

«Динаміка інфраструктури зростає в геометричній прогресії: спостерігаємо щорічне збільшення у два рази», – сказав він.

На п’яте місце України в рейтингу вплинула і державна підтримка електрокарів. Йдеться про прийнятий наприкінці 2015 року законопроект №1674, який скасував ввізне мито на електромобілі.

Проте у цій сфері є куди розвиватися. У грудні 2016 році до Верховної Ради внесли законопроект № 5494, який пропонує здешевити електрокари для українців. Так запропоновано скасувати ПДВ на ввезення в країну електромобілів і запчастин до них до 2021 року, що становить 16,8% у вартості автомобіля. Також пропонується звільнити власників електрокарів від сплати реєстраційного збору в Пенсійний фонд під час першої реєстрації до 1 січня 2021 року, що дозолить економити ще 4,8% вартості. Також пропонується звільнити їх до тієї ж дати від сплати акцизу, який зараз становить 109 євро.

У Верховній Раді перебуває законопроект про відміну сплати ПДВ та акцизу на ввезення в країну електромобілів. Дані з презентації міністра інфрастуркутури Володимира Омеляна

17 березня у Міністерстві інфраструктури відбулася зустріч робочої групи, яка працює над заходами зі стимулювання розвитку галузі електричного транспорту в Україні. Міністр Володимир Омелян заявив, що прийняття згадуваного законопроекту, дозволить у підсумку здешевити електрокари для українців на 40%.

«На сьогодні в Україні є близько 4 тис. електромобілів. Кількість електромобілів зростає за рахунок розвитку інфраструктури. У нашій мережі зараз є 81 безкоштовна зарядка, на початок 2016 року було 60. Їхню кількість ми плануємо до кінця року збільшити удвічі. Також плануємо відкриття станцій за кордоном. Нещодавно відкрили 30 зарядок у Казахстані», – повідомив ZAXID.NET співзасновник Tesla Club Ukraine та мережі зарядок Go-Tou Назар Шимоне-Давида.

За його словами, відміна ввізного мита на електромобілі та зниження ставки акцизу на них до 109 євро дозволили знизити вартість електрокарів для покупців, і це позначилося на динаміці їх продажів. «Зараз електромобілі в Україні дешевші, ніж у Польщі», – сказав він.

Назар Шимоне-Давида вважає, що відміна ПДВ на ввезення електромобілів дійсно дозволило б суттєво здешевити їх, однак звернув увагу на те, що поки що цю ініціативу Верховна Рада не розглядала. «ПДВ встановлене на усі групи товарів від хліба до автомобілів. Багато хто вважає, що скасовувати його не є правильно», – зазначив він.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук