Українець заснував стартап для створення «розумних» будинків на 3D-принтері
До теми
- Стартап київських розробників за чотири місяці зібрав близько €400 тис. інвестицій у Польщі ZAXID.NET
-
«Цифрові технології безпосередньо впливають на якість життя та економіку».
Розмова з Олександром Данченком ZAXID.NET - Унікальний робот львівських розробників увійшов до топ-25 винаходів року ZAXID.NET
Винахідник з Маріуполя Максим Гербут створив у США стартап PassivDom, який друкує будинки на 3D-принтері. Про це пише Національний промисловий портал.
Як зазначається, створені будинки повністю незалежні від зовнішніх джерел тепла, електроенергії та води. Роботи-маніпулятори друкують цілий будинок монолітною конструкцією: стіни, основа, дах. Далі монтуються всі комунікації, «теплі» вікна та двері, житло декорується й обставляється меблями та електронікою. Будинок оснащений «розумними» системами: контроль повітря, фільтрація води, управління енергоресурсами тощо.
Надруковані за допомогою системи PassivDom будинки також мають низькі тепловтрати. Конструкції будинку при товщині стін 20 см здатні зберігати таку ж кількість тепла, як і будівлі, споруджені з цегли з товщиною стін 7 м. Для обігріву будинку взимку або охолодження влітку досить електроенергії, виробленої сонячними панелями на даху.
Повідомляється, що PassivDom уже отримав понад 8000 попередніх замовлень у США.
У січні перші сто чоловік заселяться в такі будинки — вони будуть їх тестувати і отримають знижку на покупку. Ціни стартують від $65 тис. за однокімнатний будинок і $97 тис. за двокімнатний. Меблі, сантехніка та вся технічна начинка «розумного будинку» входять у вартість.
З нового року почне роботу завод з виробництва цих будинків у місті Ріно (штат Невада), в цьому ж місті знаходиться завод Tesla Motors з виробництва акумуляторів. Нещодавно Максим Гербут також увійшов до рейтингу інноваторів Центральної та Східної Європи за версією Google і Financial Times.