Українські дипломати вказали на «інституційні недоліки» Ради Безпеки ООН

СвітРоман Ганкевич, 3 лютого 201812121
Делегація України в ООН зробила заяву щодо реформ Ради Безпеки

Реформування Ради Безпеки ООН є нагальною необхідністю протягом останнього часу й потребує, передусім, зміни процедури щодо застосування права вето. На цьому наголошується в заяві делегації України на міжурядових переговорах щодо реформування ООН, текст якої отримало у своє розпорядження агентство «Укрінформ».

Як зазначається, під час членства в Раді Безпеки ООН Україна, як і всі члени Ради, стали свідками наявності «інституційних недоліків» Радбезу. «Як країна, що зазнала нападу з боку свого сусіда, ми також відчуваємо безпосередні наслідки внутрішніх недоліків Ради», – наголосив представник України.

Право вето означає, «що лише одна делегація може зробити Раду повністю паралізованою в ситуаціях, коли дії Радбезу є надзвичайно необхідними».

В українській делегації зазначили, що останніми роками було надто багато випадків таких зловживань правом вето. Крім того, українські дипломати звернули увагу на інші виклики, що стоять перед реформою Радбезу. Один з них – це безрезультатні заяви і пропозиції та переговори заради переговорів.

«Проста істина полягає в тому, що при такому ставленні ми ніколи не підійдемо навіть до переговорів щодо тексту, бо завжди буде якась деталізація або аспект, або процедурна проблема, яка потребує уточнення та узгодження», - зазначив представник України.

Через це українська делегація наголосила на необхідності не затягувати з реформами та висловила сподівання на результат вже в нинішньому році. «Неможливість досягти будь-якого прогресу на цьому шляху призведе до подальшого погіршення авторитету та актуальності Ради Безпеки, і, як наслідок, всієї організації», – заявили у Постійному представництві України при ООН.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук