Українські хакери викрили проект кремлівських тролів-агітаторів проти ЄС

Пропутінських блогерів та журналістів вербували у Києві, Харкові, Одесі та інших українських містах

СуспільствоРоман Ганкевич, 6 березня 201712511
Українські хакери викрили проект кремлівських тролів-агітаторів проти ЄС
фото Depositphotos
Серед завдань проекту була організація в інтернеті «мережі лояльних проросійських блогерів» і формування ними тем для ЗМІ та соцмереж

У Києві, Харкові, Одесі та підконтрольних українському уряду районах Донбасу, мала бути створена широка мережа блогерів (до 500 осіб) для дискредитації євроінтеграційного напрямку розвитку України. Про це йдеться в аналітичному матеріалі опублікованому українськими хакерами із спільноти «Кіберхунта» та «Український кіберальянс» (Ukrainian Cyber Alliance, UCA), пише «Укрінформ».

За словами активістів, проект під кодовою назвою «Україна не ЄС» був розроблений у Москві і передбачав організацію «інформаційно-політичної підтримки відторгнення України від ЄС». Метою такого проекту було створення спільноти «патріотично налаштованих блогерів», які працюють у віртуальному середовищі, для оперативного вирішення інформаційно-пропагандистських завдань з відстоювання проросійського курсу України. При цьому ідентичність України нерозривно пов’язана з образом Росії як євразійської держави.

Як зазначається, одним із авторів документа зазначений Іван Скориков - секретар Інституту країн СНД, помічник голови комітету Держдуми РФ зі справ СНД, євразійської інтеграції та зв’язків із співвітчизниками Костянтина Затуліна (партія «Єдиная Россия»).

Серед завдань проекту визначено організацію в інтернет-просторі «мережі лояльних проросійським політичним силам блогерів», формування контенту для ЗМІ та соціальних мереж, «захист інформаційного середовища від впливу проамериканських і проєвропейських сил». Крім того, в рамках проекту мало відбуватися навчання блогерів і «розкручування» їхніх блогів, вербування журналістів, редакторів, політичних активістів, а також «ведення масованої пропаганди в Інтернеті».

Блогерів, кількість яких мала налічувати 200-500 осіб, планувалося поділити на «бригади», які б виконували поставлені завдання кураторів. У своїй «роботі» вони повинні були просувати низку ключових пропагандистських тез на зразок: «Насправді в Європі нас не чекають», «Для України шлях в ЄС призводить до зубожіння населення», «Для Європи Україна зараз - це невдалий політичний проект, від якого треба триматися подалі».

Ідеологічними союзниками проекту визначено партію Опозиційний блок на чолі з Юрієм Бойком, партію «За життя» на чолі з Вадимом Рабиновичем, Компартію України на чолі з Петром Симоненком, УПЦ МП і православних активістів, місцевих блогерів та активістів проросійської орієнтації, «владу і громадські організації ДНР/ЛНР», європейських політиків і громадських діячів з числа «євроскептиків».

За інформацією хакерів, документ розробили у 2016 році у Москві. У кошторисі витрат, зокрема, вказується період з грудня 2016 року (включно) по квітень 2017 року (не включно). Одним із очікуваних результатів (після завершення проекту) має стати «закріплення в суспільній свідомості українських громадян образу ворога в особі євроінтеграторів, негативних наслідків європейського вектору розвитку країни, дискредитація проєвропейського курсу правлячої коаліції на чолі з Президентом України».

Слід зазначити, що 22 лютого українські хактивісти «Кіберхунти» та «Українського кіберальянсу» опублікували матеріали листування керівника зареєстрованого у Словаччині ГО «Східноєвропейська культурна ініціатива» Олександра Усовського. Як виявилося, громадянин Білорусі Усовський, який раніше на сайті «Українського вибору» просував в Україні так званий «русский мир», останнім часом займався організацією в інтересах Росії антиукраїнських акцій у Польщі та інших країнах Східної Європи. Після активного пошуку джерел фінансування, з середини 2014-го року, організація Усовського почала співпрацювати з Інститутом країн СНД, яким керує голова комітету Держдуми РФ зі справ СНД, євразійської інтеграції та зв’язків із співвітчизниками Костянтин Затулін.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук