Українським ФОПам з нульовим прибутком доведеться платити податки

Президент підписав закон про зміни в оподаткуванні фізичних осіб-підприємців

ЕкономікаВолодимир Пиріг, 27 грудня 201638304
Українським ФОПам з нульовим прибутком доведеться платити податки
фото умовне

Президент України Петро Порошенко у вівторок, 27 грудня, підписав зміни до законодавства щодо роботи фізичних осіб-підприємців, які Верховна Рада ухвалила 6 грудня.

Відповідно до нових норм, вже з 1 січня ФОПи другої та третьої груп будуть змушені платити єдиний соціальний внесок (ЄСВ) у розмірі 704 грн на місяць, навіть якщо тимчасово не мають жодного прибутку. Йдеться про підприємців, які під час простою в справах перейшли з єдиного податку на загальну систему оподаткування, а також про підприємців 2 і 3 груп системи спрощеного оподаткування.

Раніше ФОП, коли у певному періоді мав прибуток, то сплачував 5% податок та ЄСВ. Якщо ж руху коштів не було, то сплачувати не було необхідності. Тому багато підприємців тримали відкриті ФОПи, а платили податки тільки тоді, коли мали реальні прибутки.

Як повідомила Українська служба BBC, нововведення ще до початку дії призвело до масового закриття ФОПів людьми, які використовували їх непостійно – так званих «сплячих ФОПів». Люди зараз шикуються у черги до органів влади, щоб встигнути закрити ФОП до 1 січня і не платити 704 гривні соціального внеску за «сплячий ФОП».

При цьому перша група спрощенців має можливість сплачувати половину ЄСВ у розмірі 352 гривні на місяць.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук