«Укренерго» ініціює інвестиційний спір із Росією щодо своїх активів в окупованому Криму

ЕкономікаАндрій Стець, 10 квітня 20181050
«Укренерго» почала спір з Росією за кримські активи

НАЕК «Укренерго» вручила низці посадових осіб РФ письмові повідомлення про інвестиційний спір щодо активів компанії в Криму. Про це повідомив т.в.о. директора «Укренерго» Всеволод Ковальчук у Facebook.

Згідно з його заявою, документи було передано голові МЗС РФ Сергію Лаврову, міністру фінансів Антону Сілуанову, міністру юстиції Олександру Коновалову, прем'єр-міністру Дмитру Медведєву і президенту Володимиру Путіну.

Сторону «Укренерго» в суперечці будуть представляти фахівці міжнародної юридичної компанії Covington & Burling LLP, яка раніше вже працювала в рамках аналогічного спору з «Нафтогазом». При цьому, підкреслив Ковальчук, якщо спір не буде вирішено мирно до вересня поточного року, «Укренерго» звернеться в Міжнародний арбітраж.

«Тільки наша кримська електромережа коштує близько 1 млрд доларів. Це тисячі ліній електропередач, десятки електричних підстанцій і багато чого ще, не кажучи вже про два пансіонати, де раніше оздоровлювались українські енергетики», – заявив Ковальчук.

«Наш позов буде стосуватися не тільки майна, яке ми втратили внаслідок анексії півострова, але й доходів, які недоотримали через ці втрати», – уточнив він.

До слова, «Укренерго» – вертикально інтегрована природна монополія в галузі передачі електроенергії. Це технологічна ланка, що об'єднує виробників електроенергії: енергогенеруючі компанії атомних, теплових і гідроелектростанцій і обласні енергопостачальні компанії; взаємодіє з енергосистемами суміжних країн; забезпечує експорт і імпорт електроенергії.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук