<

Уряд хоче збільшити вартість ліцензії на 3G-зв'язок до понад ₴3 млрд

ЕкономікаОльга Карабан, 25 листопада 20142940

Кабінет міністрів України має намір збільшити мінімальну вартість ліцензії на зв'язок третього покоління до понад ₴3 млрд з раніше передбачених умовами тендеру ₴2,4 млрд у зв'язку з девальвацією гривні щодо долара. Про це у вівторок, 25 листопада, повідомив заступник глави Адміністрації президента Дмитро Шимків на своїй сторінці у Facebook.

За його словами, Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері зв’язку та інформатизації (НКРЗІ) погодила із всіма міністерствами умови тендеру, але в порядку денному Кабінету міністрів України у середу, 26 листопада, це питання розглядатись не буде.

«У КМУ є велике бажання збільшити вартісні вимоги до кожної смуги (радіочастот) з ₴2,4 млрд (запропонованих НКРЗІ) до понад ₴3 млрд (вводячи таким чином поняття «курсу» у процес)», – написав він.

За словами Шимківа, враховуючи те, що українські мобільні оператори отримують дохід у гривні, вимагати від них «індексування інвестицій», які будуть зроблені під час купівлі ліцензій, є нерозумним.

Також він додав, що єдине, що стримує оголошення тендеру на покупку 3G-ліцензій – це підписання проекту розпорядження про оголошення тендеру прем'єр-міністром.

Нагадаємо, наприкінці липня 2014 року президент України Петро Порошенко доручив Кабінету міністрів за участю інших органів виконавчої влади до 15 серпня прийняти низку заходів з конверсії РЧР для впровадження в Україні технології третього покоління UMTS (3G). НКРЗІ повинна була до 30 жовтня провести конкурс на отримання операторами ліцензій для надання послуг зв'язку в стандарті 3G.

Оскільки терміни проведення тендеру були зірвані, Адміністрація президента розкритикувала Кабінет міністрів за зволікання з прийняттям постанови щодо оголошення конкурсу на впровадження 3G.

На засіданні 28 жовтня НКРЗІ затвердила умови проведення конкурсів на отримання ліцензій для надання послуг зв'язку в стандарті 3G. Затверджений регулятором документ передбачав проведення тендеру на право отримання ліцензій на 15 років у всіх регіонах України за трьома лотами одночасно. Мінімальна вартість ліцензії для мобільного оператора повинна була становити ₴2,443 млрд. Крім того, трьом переможцям операторам необхідно було б взяти на себе витрати, пов'язані з проведенням конверсії, загальна вартість якої становила ₴1,6 млрд.

У документі також зазначалося, що операторам необхідно також буде протягом 18 місяців після проведення конкурсу запустити мережу третього покоління на території всіх обласних центрів України, а протягом 6 років – на території всіх районних центрів та всіх населених пунктів з населенням понад 10 тис. осіб.

В умовах тендеру прописувалося, що до участі в торгах можуть не допустити мобільних операторів, які потрапили під дію Закону «Про санкції».

На початку листопада НКРЗІ погодила з міністерствами і відомствами остаточні умови конкурсу на купівлю ліцензій на 3G-зв'язок і відправила їх на затвердження в Кабінет міністрів, однак досі конкурс на отримання ліцензій для запуску зв'язку третього покоління не був оголошений.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук