Уряд озвучив план інтернетизації України на найближчі три роки
Поки Україна не буде повноцінно покрита 3G і 4G, 5G впроваджувати не будуть
Упровадження зв’язку стандарту 5G в Україні вже сьогодні нереалістичне й недоцільне, найпершою метою є завершення впровадження 3G і 4G у найближчі рік-два і забезпечення протягом 3 років інтернетом соціальної інфраструктури та всіх населених пунктів країни, заявив міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров.
«Щоб прийти до питання 5G, треба багато полагодити того, що в нас зламане. Жодна людина в країні не розуміє, яке в нас реальне проникнення інтернету в регіони. І ми дуже хочемо це відремонтувати в найближчі кілька місяців», – сказав він на 16-й конференції YES (Ялтинська європейська стратегія), організованій Фондом Віктора Пінчука в Києві в суботу, 14 вересня, повідомила агенція «Інтерфакс-Україна».
«Наша мета в найближчі 3 роки, щоб 100% соціальної інфраструктури та 100% населених пунктів отримали доступ до швидкісного інтернету. Й ми хочемо на рівні закону закріпити мінімальну швидкість інтернету», – наголосив Федоров.
Він додав, що повноцінне впровадження 3G і 4G також потребує додаткового часу та зусиль, оскільки досі в Україні багато «білих» чи «чорних» плям без цього зв’язку.
«Сьогодні є домовленість з операторами: на форумі в Маріуполі (прем’єр анонсував його на 29 жовтня) ми представимо план, як ми через рік або два зробимо так, щоб на кожній ділянці України у нас був класний 3G і 4G», – повідомив він.
Віце-прем’єр додав, що аналогічний підхід використовується і в питанні інновацій, зокрема, необхідно ліквідувати ситуацію, коли доступ до окремих реєстрів перебуває в «невідомих людей».
«Якщо говорити реалістично, то давайте за ці три роки ми покажемо і компаніям, і світу, і українцям, що ми рухаємося і вирішуємо реальні проблеми: коли я їхатиму поїздом до Запоріжжя, в мене буде нормальний 4G, потім ми з вами поговоримо про 5G», – підсумував Федоров.
До слова, раніше Національна комісія, що здійснює регулювання у сферах зв’язку та інформатизації (НКРЗІ) прогнозувала, що перші ліцензії на зв’язок 5G оператори зможуть отримати вже у 2020 році.