Уряд планує частково скасувати пенсії за вислугу років

Перелік професій, у яких планується скасувати такий вид пенсій, наразі не оприлюднений

Пенсійною реформою планується скасувати право на призначення пенсії за вислугу років для деяких категорій працівників. Про це заявив прем’єр-міністр Володимир Гройсман під час засідання уряду, повідомив «Укрінформу».

«Ми скасовуємо право на призначення пенсії за вислугу років для деяких категорій працівників, які на сьогодні потерпали тільки від того, що в них була мінімальна заробітна плата, і вирішували залишити свою роботу в молодому віці», – сказав він.

Конкретні професії, для яких планується скасувати пенсії за вислугу років, глава уряду не назвав, але у цьому контексті згадав про вчителів і лікарів.

«Якщо ми візьмемо вчителів, ми збільшили заробітну плату вчителям, ми збільшили заробітну плату лікарям», – підкреслив Гройсман і пообіцяв надалі продовжувати підвищувати їх зарплати.

Окрім того, Кабінет Міністрів запропонував прив’язати вік виходу на пенсію до страхового стажу, повідомило інтернет-видання LB.ua.

Ті, у кого до 60 років буде 25 років страхового стажу, зможуть піти на пенсію. Решті потрібно буде працювати аж до 65 років.

«Пенсійний вік залишиться на рівні 60 років для людей, у яких страховий стаж 25 років. Що таке 25 років? Мені сьогодні 39 років, і в мене вже 23 роки трудового стажу. Тобто через два роки в мене буде вже достатній страховий стаж, щоб у 60 років вийти на пенсію. Є люди, у яких немає стажу, вони отримають можливість виходу на пенсію в 63 роки. А якщо у людей менше 15 років стажу – в 65 років», – пояснив Гройсман.

Цей проект не стосується тих, хто вже перебуває на пенсії.

Як відомо, прем’єр-міністр Володимир Гройсман оголосив проведення пенсійної реформи в Україні одним з пріоритетів роботи уряду цього року. Ухвалення запропонованих урядом пропозицій дасть змогу збільшити пенсії на суму від 200 до 1000 грн щонайменше 5,6 млн пенсіонерів вже з 1 жовтня. Окрім того, буде скасовано оподаткування пенсій для працюючих пенсіонерів.

Нагадаємо, у квітні Павло Розенко розкритикував фаховість голови місії МВФ в Україні Рона ван Родена. Коментуючи на своїй сторінці у Facebook статтю ван Родена в «Економічній правді» щодо негайного початку пенсійної реформи в Україні, віце-прем’єр-міністр відзначив, що голова місії МВФ не розуміє українських реалій.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук