Уряд планує добудовувати проблемне житло коштом місцевих бюджетів

Також місцевій владі нададуть дозвіл на технічний контроль

Наразі в Україні є 150 житлових довгобудів

Міністерство розвитку громад і територій України розробило законопроект щодо врегулювання добудови проблемних об'єктів житлового будівництва. Як повідомила прес-служба міністерства, законопроект вже оприлюднили на офіційному сайті для громадського обговорення.

Згідно з пояснювальною запискою, Мінрегіон пропонує обласним радам створити комісії з технічного обстеження, які будуть контролювати проблемні забудови.

Також закон планує вирішити питання створення або визначення комунальних підприємств, які будуть виконувати функції завершення будівництва проблемних об’єктів.

Проектом закону передбачене, що фінансування робіт з технічного обстеження об’єктів житлового будівництва здійснюватимуть коштом обласних бюджетів.

Фінансування завершення будівництва проблемних об’єктів коштом місцевих бюджетів щороку передбачатимуть в програмі соціально-економічного розвитку відповідного населеного пункту. А обсяги коригуватимуть з урахуванням можливостей обласних і місцевих бюджетів.

Як зазначила міністерка розвитку громад та територій Альона Бабак, цей законопроект – «базовий макет» і створювався для того, щоб визначитись із першочерговими кроками у вирішенні питань довгобудів.

Міністерка повідомила, що її урядництво чекає на письмові пропозиції щодо законопроекту, які обговорюватимуть 28 грудня.

До слова, станом на 1 жовтня 2019 року в Україні проблемними вважаються 150 об'єктів житлового будівництва. Найбільше таких об'єктів у Києві – 51, а також Київській та Одеській областях, де є 23 та 14 довгобудів відповідно.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук