Уряд відновив державне регулювання цін на період карантину

Уряд контролюватиме ціни на соціально значимі продукти харчування, маски й рукавички

Починаючи з середи, 15 квітня, на період надзвичайної ситуації, пов’язаної з карантином і пандемією коронавірусної хвороби Covid-19, уряд повертається до державного регулювання цін на соціальні продукти, лікарські засоби та медичні вироби, повідомив голова створеної урядом Національної Ради економічного розвитку Олексій Дорошенко.

За його словами, моніторинг буде розповсюджений на 10 продуктів, 8 медичних препаратів та 2 медичних товари. Якщо ціна в торгівлі на них планує підвищуватися, то заклад торгівлі через електронну форму зобов’язаний повідомляти про це в Держпродспоживслужбу.

На виробників або постачальників це регулювання не розповсюджується. Але, як уточнив Дорошенко, держава вивчатиме причини зростання цін у роздрібних магазинах та аптеках і мати можливість впливати на виробників чи імпортерів, якщо ціни зростають без економічного обґрунтування.

Під державне регулювання підпадають гречка, цукор, борошно пшеничне в/г, вітчизняні макарони, молоко 2,5% в плівці, житньо-пшеничний хліб, курячі яйця 1 категорії, курка в тушці, вершкове масло 72,5% та мінеральна вода без газу. Дорошенко наголосив на тому, що вперше вода для пиття потрапила до соціально значимих товарів. Він також додав, що цей перелік може зростати.

Державне регулювання також розповсюджується на медичні маски та рукавички як на засоби індивідуального захисту під час пандемії коронавірусу.

Як нагадав голова Національної ради економічного розвитку, держава три роки тому вирішила відмовитися від регулювання цін навіть у ситуації, коли вони безпідставно зростали. До цього держава регулювала ціни на 32 продукти.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук