Стали відомі подробиці законопроекту про кримінальну відповідальність за контрабанду

Найбільший термін ув’язнення за контрабанду може становити до 20 років

Контрабанду поділили на три види

Кабінет міністрів України запропонував передбачити кримінальну відповідальність за контрабанду товарів. Тюремні терміни передбачені за контрабанду в значних, великих та особливо великих розмірах. Відповідний законопроект, анонсований урядом 20 червня, з’явився у парламенті у вівторок, 2 липня.

Уряд пропонує викласти в новій редакції ст. 201 Кримінального кодексу, згідно з якою за контрабанду товарів у значних розмірах пропонують карати позбавленням волі на термін від 3 до 7 років. Агенція «Інтерфакс-Україна» зазначає, що нині таку відповідальність передбачено за переміщення через митний кордон України поза митним контролем культурних цінностей, отруйних, вибухових речовин, радіоактивних матеріалів, зброї, боєприпасів і спеціальних технічних засобів негласного отримання інформації.

При цьому за контрабанду товарів у великих розмірах Кабмін пропонує карати позбавленням волі на 15-20 років із конфіскацією майна. Згідно з законопроектом, якщо зазначені правопорушення будуть вчинені організованою групою або контрабанда буде в особливо великих розмірах, винним загрожуватиме позбавлення волі від 8 до 15 років із конфіскацією майна.

У законопроекті пропонується визначити, що контрабанда товарів вважається вчиненою в значних розмірах, якщо її вартість у 500 і більше разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян, у великих розмірах – якщо вартість у 2 тис. і більше разів перевищує неоподатковуваний мінімум, в особливо великих розмірах – якщо її вартість у 5 тис. і більше разів перевищує такий мінімум.

Злочини, пов'язані з контрабандою, будуть підслідні Національній поліції або слідчим органам, які здійснюють контроль над дотриманням податкового законодавства, що розпочали досудове розслідування.

Нагадаємо також, що з метою подолання контрабанди уряд надав поліції тимчасове право контролю за митною службою.

Крім того, після анонсування урядом кримінальної відповідальності за контрабанду в Одеському морському порту різко впало оформлення імпорту через страх імпортерів зазнати покарання.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук