Уряд змінив порядок проведення конкурсу на автобусні перевезення

Фактично Кабмін дав старт реформі ринку автобусних перевезень

В уряді заявили, що ринок регулярних автобусних перевезень буде лібералізовано

Кабінет міністрів змінив порядок проведення конкурсу на здійснення регулярних автобусних перевезень і правила надання пасажирських автомобільних послуг, які фактично дають старт реформі ринку автобусних перевезень. Про це повідомила прес-служба уряду.

«Сьогодні зроблено перший надважливий крок у реформуванні пасажирських автобусних перевезень – на засіданні уряду схвалено необхідні зміни до постанов Кабінету міністрів України, які дозволять змінити ситуацію на ринку регулярних автобусних перевезень по всій території України вже в найближчій перспективі», – процитувала прес-служба Кабміну слова міністра інфраструктури Володимира Омеляна.

Зазначається, що буде запроваджено конкурси на міжобласні автобусні маршрути за принципом заявки.

Крім того, уряд запровадив вимогу обов'язкової наявності на міських і приміських маршрутах автобусів, пристосованих для перевезення осіб з інвалідністю: до кінця 2019 року таких автобусів має бути 35%, а з 2020 року – 50%.

Міністр Омелян зауважив, що перевага на конкурсі надаватиметься перевізнику, який пропонує низькопідлогові автобуси та електробуси.

Перевагу на конкурсі отримають перевізники, які запропонують автобуси з двигунами екологічного стандарту Євро-3 і вище – їм нараховуватимуть бали за кожен такий автобус.

Змінами також передбачено, що перевізнику, який працював на маршруті без порушень, надається право продовжити договір без конкурсу ще на п’ять років за умови інвестування в оновлення автопарку.

Також передбачене спрощення процедури проведення конкурсу на внутрішньообласні, приміські, міські автобусні маршрути через зменшення кількості документів, які подаються на участь у конкурсі та поступовий перехід на електронну систему подання документів; спрощення процедури відкриття нових автостанцій та врегулювання проблеми взаємовідносин перевізників і автостанцій.

Додамо, що найближчим часом Львівська міськрада має оголосити конкурс на 54 автобусні маршрути. Зараз у Львові всі перевізники – комунальне АТП-1 та приватні «Міра і К», АТП-14630, «Фіакр-Львів» та «Успіх БМ» – працюють за тимчасовими договорами, адже понад рік мерія не могла провести конкурс через низку судових заборон. З усіх діючих перевізників жоден не має електробусів, а більшість з них має лише по кілька низькопідлогових автобусів. Запропонувати понад 35% низькопідлогових автобусів найімовірніше зможе хіба комунальне АТП-1.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук