УЗ придбає у США тепловози на чверть дорожчі від потужніших локомотивів для Індії

УЗ придбає у США тепловози на чверть дорожчі від потужніших локомотивів для Індії
Локомотив ТЕ33А у Казахстані

Дизельні локомотиви американської «General Electric» для «Укрзалізниці» (УЗ) є значно дорожчими від локомотивів, які компанія постачала залізницям Казахстану та Індії. Про це повідомив проект «Залізниця без корупції».

23 лютого «Укрзалізниця» та дочірня компанія «General Electric» – «GE Transportation» уклали рамкову 15-річну угоду (вартістю близько $1 млрд) про партнерство в оновленні та модернізації рухомого тягового складу. Її перший етап передбачає постачання наприкінці 2018 року та в першому кварталі 2019 року 30 вантажних дизельних локомотивів з заводу в Пенсільванії (США).

Розрахунки показують, що «Укрзалізниця» купуватиме тепловози ТЕ33А по ціні $4,5-5 млн/од. Хоча в 2010-2015 роках «General Electric» продавало ці ж локомотиви казахській та індійській залізниці вдвічі дешевше – по $2,2-2,5 млн/од.

Крім того, за останнім контрактом «General Electric» та Індії, американський виробник має поставити 700 тепловозів потужністю 4500 кінських сил і 6000 кінських сил за середньою ціною $3,7 млн. Тобто, частина цих тепловозів є більш потужними, ніж ТЕ33А для України з потужністю 4560 кінських сил, але їхні ціна для Індії все одно значно менша, ніж для України.

Крім того залишається невідомою вартість обслуговування нових локомотив. І нічого невідомо про гарантії американської компанії щодо локалізації виробництва локомотивів в Україні.

Зазначається також, що часткова модернізація старих локомотивів «Укрзалізниці» все ж є невідворотною, бо наразі компанії потрібно мати парк тепловозів у 1200-1500 одиниць. І контракт з американцями на постачання 300 тепловозів до 2034 року явно не вирішує цієї проблеми.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук