На Буковині збудуть транспортний термінал для перевезення зерна через євроколію
Будівництво вже розпочали на території неподалік європейського кордону
В Чернівецькій області розпочали будівництво транспортного терміналу для перевезення зерна через євроколію. На підприємстві перезавантажуватимуть зерно, товари та іншу сировину з української колії на європейську. Будівництво триває неподалік європейського кордону. Завершити його планують за два місяці.
Транспортний термінал буде багатофункціональним. З нього зможуть розвантажувати вантаж одночасно з автомобільного транспорту та залізничних вагонів. Йдеться про насипні вантажі, зокрема, зерно, а також контейнери.
«Термінал передбачатиме здійснення перевантажувальних операцій з одночасного приймання вагонів з українською колією шириною 1520 мм та їх перевантаження у вагони з європейською колією 1435 мм. Крім того, передбачається можливість перевантаження вантажів між автотранспортом та вагонами», – повідомили в проектній організації «АктивПроект».
Одночасно термінал зможе приймати 2 потяги по 32 вагони та відправляти вантажі у будь-яку точку Румунії, зокрема у порт в Констанці. За одну годину зможуть перевантажувати 1000 тонн зерна п'ятьма коліями, розповів в коментарі «Суспільне. Чернівці» директор проєктної організації «АктивПроект» Богдан Поперечний.
«Термінал додатково розвантажить виробників нашої сільськогосподарської продукції й дасть їм можливість перевозити зерно до Європи навіть залізничними коліями. Це збільшить їхню продуктивність та зменшить ризики, які можуть виникнути під час перевезення зерна через морські порти», – додав Богдан Поперечний.
За словами Поперечного, обрали громаду близьку до кордону, де є можливість провести на території вузькі залізничні колії. На терміналі буде 22 бункери для відвантаження зерна, а також буферні ємності по 1500 та 600 тонн, щоб приймати й накопичувати зерно з української колії – опісля вантажити їх на європейську колію. Будівництво планують завершити впродовж двох місяців.
За повідомлення проектної компанії термінал належить приватному підприємству «Фішка Нов». Зареєстроване воно в м. Новоселиця Чернівецького району, а належить Інні Шалар. Статутний капітал підприємства складає 80 млн гривень.
На українсько-румунському кордоні є п’ять залізничних пунктів пропуску, чотири з яких розташовані у Закарпатській області і один – «Вадул-Сірет – Вікшани», у Чернівецькій області. Ширина колії у Румунії становить 1435 мм – тобто така ж, як і у більшості європейських країн.