В Україні назвали середню вартість ремонту одного кілометра дороги

За контрактами вона становить ₴12,23 млн

ЕкономікаРоман Ганкевич, 21 березня 201823162
8 з 10 контрактів передбачають поточний середній ремонт і лише два - капітальний

Середня вартість ремонту 1 км українських доріг за десятьма найбільшими дорожними контрактами становить 12,23 млн грн. Відомості про контракти оприлюднені в системі Prozorro. Про це розповіла директор Національного секретаріату CoST Ukraine Наталія Форсюк у колонці «Нового Времени».

За її словами ТОП-10 найбільших контрактів сумарно становить 7,5 млрд грн., а середня вартість 1 км за контрактами становить 12,23 млн грн. При цьому 8 з 10 контрактів передбачають поточний середній ремонт і лише два - капітальний.

Наталія Форсюк нагадала, що ділянки після поточного середнього ремонту не здаються в експлуатацію, тому при здачі об’єкта не здійснюється архітектурно-будівельний контроль з боку держави. Замовник самостійно приймає роботи та забезпечує контроль якості без необхідності залучення сторонніх органів.

Водночас, за її словами, порівнювати ціну за 1 км не зовсім коректно, оскільки дороги мають різні категорії і узагальнювати важко. «Наприклад, поточний середній ремонт дороги Н-08 в Дніпропетровській області коштує значно дорожче порівняно з іншими – більше 28 млн грн за 1 км. Тому ми вирішили відкинути цю закупівлю як особливу і порахувати середню вартість ремонту 1 км дороги без врахування цього договору», - зазначила Форсюк.

У цьому зв’язку середня вартість ремонту за 1 км дороги згідно з іншими дев’яти контрактами становить більше 11,24 млн грн, «що майже дорівнює вартості капітальних ремонтів територіальних доріг державного значення, які також увійшли в ТОП-10 контрактів і виконуються польською компанією DROG-BUD Sp. z o.о.».

Нагадаємо, на початку березня на Львівщині визначили дороги для ремонту в 2018 році коштом обласного бюджету, з якого на розвиток доріг витратять 315 млн грн. За словами директора департаменту дорожнього господарства, транспорту та зв'язку ЛОДА Романа Кокотайла, загалом на ремонт доріг на Львівщині у 2018 році витратять понад 4 млрд грн.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук