В Україні різко зменшилась кількість виборців, які не знають за кого голосувати

У другому турі Володимир Зеленський перемагає будь-якого кандидата

СуспільствоНазарій Тузяк, 19 березня 201910790
Володимир Зеленський залишається лідером електорального рейтингу

За півтора тижня до виборів лідерами електоральних симпатій залишаються Володимир Зеленський, Юлія Тимошенко та Петро Порошенко. Однак, як свідчить оприлюднене 19 березня опитування соціологічної групи «Рейтинг», за останні два тижні різко зменшилася кількість українців, які не визначилися, за кого голосувати. Якщо на початку березня таких було 25%, то зараз – вже 15%.

Однак ці відсотки не сильно вплинули на загальну картину підтримки кандидатів.

Підтримка кандидатів

«Лідером президентського рейтингу станом на кінець другого тижня березня залишається Володимир Зеленський, якого підтримують 24,9% тих, хто визначився та має намір голосувати. Другу позицію займає Юлія Тимошенко (18,8%), третю – Петро Порошенко (17,4%). За Юрія Бойка готові віддати свої голоси 10,2%, Анатолія Гриценка – 9,4%, Олега Ляшка – 5,8%, Олександра Вілкула – 3,5%, Ігоря Смешка – 3,1%, Руслана Кошулинського – 2,2%. За останній тиждень електоральні позиції лідерів практично не змінилися», – повідомляють соціологи.

Для збільшення клікніть на зображення

Найбільше тих, хто досі не визначився із вибором кандидата, серед жінок, мешканців сіл та найбідніших виборців.

Антирейтинг

Антирейтинг кандидатів, як і раніше очолює Петро Порошенко – майже половина виборців заявили, що за жодних обставин не проголосують за нього.

До лідерів антирейтингу також потрапили Юлія Тимошенко (32% опитаних заявили, що не голосуватимуть за неї за жодних обставин), Юрій Бойко (19%), Олег Ляшко (17%) та Володимир Зеленський (13%).

Віра у перемогу

Незважаючи на результати опитування, найбільше українці вірять у перемогу Петра Порошенка. У тому, що саме він стане наступним президентом, вірять 22% опитаних, у те, що ним стане Володимир Зеленський – 21%, а в Юлію Тимошенко вірять 20%.

Для збільшення клікніть на зображення

Цікаво, що на початку березня Тимошенко у цьому рейтингу явно випереджала Зеленського – 20% та 17,5% відповідно.

Другий тур

Соціологи також проаналізували чотири можливих варіанти другого туру: Порошенко/Тимошенко, Зеленський/Тимошенко, Зеленський/Порошенко та Зеленський/Гриценко. Якщо коротко, виходить, що Володимир Зеленський перемагає будь-якого кандидата.

Якщо до другого туру пройдуть Зеленський та Порошенко, то перший отримає 39%, а другий – 19%. Якщо пройдуть Зеленський та Тимошенко, то перший отримає 35%, а друга – 22%. Якщо будуть Зеленський та Гриценко, то перший отримає 34%, а другий – 26%.

Для збільшення клікніть на зображення

Другий тур між Порошенком та Тимошенко, як показує опитування «Рейтингу», закінчується програшем Порошенка. За таких умов 32% українців кажуть, що не підуть на голосування, 19% кажуть, що проголосують за Порошенка, а 28% – що проголосують за Тимошенко.

P. S. Під час дослідження соціологи «Рейтингу» опитали 2500 респондентів віком від 18 років. Дослідження проводилося 9-15 березня, похибка – не більше 2%.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук