В Україні за півроку збудували 79 нових об’єктів відновлювальної енергетики

У розвиток відновлювальної енергетики в Україні у першому півріччі інвестували 210 млн. євро

За перше півріччя 2017 року в Україні було збудовано 79 нових об’єктів відновлювальної енергетики сумарною потужністю 182,7 МВт. Загальні інвестиції в ці проекти перевищили 210 млн. євро, повідомив Ecotown, посилаючись на аналітичний звіт експертної групи IB Centre.

За вказаний період було зведено 67 нових сонячних електростанцій. Загальні потужності сонячних електростанцій в Україні зросли за шість місяців на 23% до 705 МВт.

Потужності вітропарків зросли за цей період на 4,7% до 458,7 МВт.

«Це зростання забезпечив вітропарк «Старий Самбір 2», введення якого в експлуатацію заплановане на вересень 2017 року», – йдеться у звіті експертів.

Тим часом потужності малих гідроелектростанцій та об’єктів електрогенерації на біомасі за І-е півріччя зросли на 2 МВт – до 120 МВт і до 33 МВт відповідно.

Станом на 1 червня 2017 року загальні потужності відновлювальних джерел електроенергії в Україні, включаючи об’єкти сонячної та вітрової енергетики, малої гідроенергетики та електростанцій на біомасі (біогазі) склали 1461,7 МВт.

За прогнозом експертів, до кінця 2017 року українські та зарубіжні девелопери реалізують в Україні понад 70 нових інвестиційних проектів у сфері відновлювальної енергетики загальною встановленою потужністю понад 430 МВт.

«У II-му півріччі в Україні буде побудовано 57 нових великих і середніх, а також кілька сотень малих дахових сонячних електростанцій із сумарною потужністю близько 360 МВт. У сегменті вітрової енергетики приріст очікується на рівні понад 50 МВт – до 510 МВт, у малій гідроенергетиці – на рівні 0,8 МВт – станції будуть побудовані у рамках модернізації та розширення потужностей існуючих малих ГЕС, у сегменті біомаси прогноз зростання потужностей складає 4 МВт до 37 МВт – електрогенерація та понад 26 МВт до 306 МВт – теплогенерація», – сказано у звіті.

Таким чином, за підсумками 2017 року загальні потужності об’єктів відновлювальної енергетики в Україні можуть сягнути рівня 1,9 ГВт, що складатиме понад 4,3% в загальному енергобалансі.

Нагадаємо, у Львівській області упродовж 2017 року запланували запустити в експлуатацію дві вітроелектростанції, три сонячні електростанції, а також щонайменше одну гідроелектростанцію.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук