В Україні заборонили встановлювати люки і дощоприймачі на тротуарах

Це правило стосується будівництва нових і реконструкції існуючих доріг

СуспільствоВолодимир Пиріг, 23 листопада 20184060

З 1 вересня 2018 року діють нові державні будівельні норми (ДБН) щодо проектування вулиць і доріг в населених пунктах, згідно з якими не допускається встановлення приямків від люків та дощоприймачів на тротуарах. Норма стосується будівництва нових та реконструкції існуючих доріг.

Згідно з новими ДБН, на пішохідній зоні тротуару не допускається встановлювати приямки від люків та дощоприймачів, тимчасові споруди, рекламні конструкції, дорожні огорожі, опори, сходи і ґанки будинків, повідомив Урядовий портал.

Крім того, покриття пішохідних зон повинно бути неслизьким, гладким і без зазорів, а також, за можливості, відрізнятися від покриття інших зон тротуару кольором або матеріалом.

«Ще одна норма безпеки для пішоходів – не допускається на тротуарах проектувати люки та дощоприймачі. Коли людина провалюється в люк, вона може отримати значні травми. […] Тому, щоб унеможливити громадян від додаткової небезпеки, на місцях руху пішоходів тепер їх розміщувати не можна», – процитував Урядовий портал заступника міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Лева Парцхаладзе.

Нагадаємо, що нові ДБН також передбачають обладнання зупинок громадського транспорту захисними стовпчиками.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук