В Україну доставили вакцину від коронавірусу AstraZeneca корейського виробництва
Вакцинацію корейською вакциною в Україні почнуть з 28 квітня
До теми
В Україну прибула виготовлена в Південній Кореї партія вакцини AstraZeneca-SKBio від Covid-19 в кількості 367,2 тис. доз, яку доставили ЮНІСЕФ спільно з ВООЗ в рамках механізму COVAX.
Як повідомив заступник міністра охорони здоров'я, головний державний санітарний лікар України Віктор Ляшко в коментарі агенції «Інтерфакс-Україна», цю партію вакцин використають для вакцинації пріоритетних груп і людей у віці 65 років і більше.
Згодом на прес-конференції Віктор Ляшко повідомив, що вакцину доставлятьна національний склад, а в неділю розпочнеться її доставка на регіональні склади. Після того, як на регіональних складах оформлять документи, вакцину доставлять у кабінети щеплень. Вакцинація в більшості регіонів почнеться в середу, 28 квітня.
Фото UNICEF Ukraine
Ляшко додав, що близько 10 тис. доз вакцини буде використано для повторного щеплення. Йдеться про тих, хто вже отримав першу дозу вакцини Covishield.
«Ця партія вакцин буде використовуватися в більшості випадків у кабінетах щеплень. Частину партії залишать для проведення повторної вакцинації для людей, які зробили перше щеплення з 24 лютого (близько 10 тис. осіб). Для використання цих вакцин в областях відкриють 1,95 тис. пунктів щеплень», – сказав він.
Ляшко також наголосив, що до кінця травня Україна очікує наступну поставку вакцини AstraZeneca (1,4 млн доз), до кінця червня очікується ще 950 тис. доз вакцини Pfizer.
У прес-релізі ЮНІСЕФ уточнюється, що всього до кінця 2021 року в рамках COVAX в Україну доставлять вакцини для імунізації 8 млн людей.
У ЮНІСЕФ наголошують, що в рамках COVAX постачаються лише ті вакцини від коронавірусу, які відповідають критеріям безпеки і ефективності ВООЗ.
Нагадаємо, минулого тижня в рамках ініціативи COVAX ЮНІСЕФ доставив в Україну 117 тис. доз вакцини Pfizer.
Що таке COVAX
COVAX – це глобальна ініціатива, створена для прискорення розробки і виробництва вакцин від коронавірусу, а також для забезпечення їх рівномірного розподілу в усьому світі. Роботу COVAX координують Глобальний альянс з вакцин та імунізації (GAVI), ВООЗ та Коаліція з питань інновацій для готовності до епідемій (CEPI), ЮНІСЕФ взаємодіє з виробниками і партнерами у питаннях закупівлях й логістики вакцин.
Партнерами механізму COVAX є, зокрема, виробники вакцин, уряду США, Європейського Союзу, Канади, Великобританії, Німеччини, Всесвітній банк та інші.
Що відомо про вакцину AstraZeneca
Вакцину AstraZeneca розробила однойменна шведсько-британська компанія разом з Оксфордським університетом. Пізніше препарат перейменували на Vaxzevria. Препарат виготовляють у кількох країнах, зокрема у Південній Кореї та Індії (останній варіант випускається під брендом Covishield).
Для повноцінного щеплення пацієнтам вводять дві дози вакцини з інтервалом у кілька тижнів.
Ефективність вакцини AstraZeneca становить 76%, але вона на 100% запобігає важкому перебігу хвороби чи госпіталізації.
Для людей віком понад 65 років ефективність вакцини сягає 85%.
Якими вакцинами щеплять українців від коронавірусу
З часу початку вакцинальної кампанії, до України надійшли вакцини Covishield (500 тис. доз), CoronaVac (215 тис. доз, хоча мало надійти 700 тис.), Pfizer (117 тис. доз) і AstraZeneca-SKBio (367,2 тис. доз).