ВАСУ відмовився повертати Томенкові депутатський мандат

Микола Томенко

Вищий адміністративний суд відмовив Миколі Томенку у визнанні неправомірним рішення з'їзду БПП про позбавлення його депутатського мандата. Відповідне рішення суд ухвалив сьогодні, 28 липня, йдеться у повідомленні на сайті Томенка.

Депутат заявив, що на цьому не зупиниться і подасть позов до Європейського суду з прав людини.
3 червня Вищий адміністративний суд відмовив Єгору Фірсову в задоволенні аналогічного позову.

Нагадаємо, з'їзд БПП 25 березня позбавив Фірсова і Томенка депутатських мандатів. У партії послалися на ст. 81 Конституції, яка передбачає однією з причин дострокового припинення повноважень народного депутата вихід зі складу фракції політичної партії, за списком якої він був обраний до парламенту.

У Конституції, втім, також прописано, що позбавлення мандата на такій підставі можливе тільки за окремим законом, а такого закону в Україні немає.

Микола Томенко вийшов із фракції БПП 23 лютого. Хоча про свій вихід із БПП Томенко заявив 25 грудня 2015 року після прийняття Радою державного бюджету на 2016 рік. На його думку, в Раді утворилася нова коаліція, до якої увійшли «Народний фронт», БПП, Радикальна партія Олега Ляшка і депутатські групи «Партія « Відродження» і «Воля народу».

Єгор Фірсов вийшов з фракції БПП 8 лютого після скандалу довкола відставки міністра економічного розвитку і торгівлі Айвараса Абромавичуса.  Фірсов був одним з дев’яти членів фракції БПП, які проголосували за складання мандата Ігорем Кононенком.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук