Великі підприємства Львівщини не зупинятимуть виробництво
На заводах запровадили протиепідемічні заходи, збитків наразі не рахують
Великі промислові компанії, які працюють на Львівщині, не зупинятимуть виробництва через оголошений урядом карантин. Водночас на заводах запровадили обмежувальні заходи відповідно до рекомендацій Міністерства охорони здоров’я. Про потенційні збитки великий бізнес наразі не повідомляє, адже нині немає даних про те, скільки триватиме карантин та до чого призведе поширення коронавірусної інфекції в світі.
Як розповів ZAXID.NET речник «Бадер Україна» Андрій Лазорко, наразі всі їхні цехи працюють в штатному режимі. Компанія також приймає на роботу нових працівників. «Бадер Україна» є українською філією одного з провідних світових виробників автомобільної шкіри преміум-сегменту німецької компанії Bader GmbH & Co. KG. На двох заводах компанії на Львівщині працює близько 3,8 тис. людей.
«Ми розробили протокол дій під час карантину, згідно з рекомендаціями МОЗ. Панічних настроїв серед працівників немає», – розповів він.
За словами речника, наразі вони не проводили підрахунку потенційних збитків, завданих коронавірусом. Згідно з попередніми даними, не мають таких підрахунків також й підрозділи німецької компанії в інших країнах.
«Загалом світ ще не порахував остаточні збитки, оскільки процес поширення вірусу триває, а часу на обрахунки немає. Бізнес вирішує насамперед нагальні проблеми», – повідомив Андрій Лазорко.
Завод німецької компанії Leoni у Стрийському районі, який виготовляє електричні кабельні мережі для автомобілів Opel, Porsche, Volkswagen, Audi та інших, був змушений зупинити роботу кількох відділів, а їхніх працівників відправити у вимушений простій. Причиною закриття стало те, що європейські заводи-клієнти Leoni закрилися на карантин.
«Деякі відділи перебувають в вимушеному простої. Той наш підрозділ, який працює із Volkswagen, фактично «впав». Не працює завод компанії, який вмонтовує кабелі в автомобілі цієї марки через карантин, тому нам немає для кого їх нині виготовляти, немає замовлень. Згідно з попередніми даними, робота відділів може відновитися за два тижні, але чіткої інформації немає», – розповіла ZAXID.NET речниця Leoni Марта Батюк.
У компанії наразі також немає інформації про збитки. За вимушений простій працівникам відділів планують заплатити 2/3 від місячної заробітної плати.
«Наразі ми працюємо в звичайному режимі, але вжили превентивних протиепідемічних заходів. Ми роздали нашим водіям, які працюють поза нашою територією, маски та дезінфектори, із персоналом всередині заводу вони не контактують. Якщо будуть вказівки з боку місцевої влади або материнської компанії в Німеччині, то ми готові піти на карантин», – зазначила Марта Батюк.
За словами т.в.о. директора департаменту економічної політики Львівської обласної державної адміністрації Степана Куйбіди, всі великі підприємства області запроваджують обмежувальні заходи, відповідно до рекомендацій місцевої влади та міністерства охорони здоров’я. Наразі влада не має даних про зупинку виробництв на території області через карантин або неможливість експортувати свою продукцію до ЄС.
«Тотальної зупинки виробництва немає, адже треба розуміти, що економіка мусить з чогось заживлюватись. Оскільки Львівська область є експортоорієнтованою, ми звертатимемось до іноземних контрагентів з проханням переглянути терміни виконання договірних зобов’язань, а саме таких, які складно виконати в умовах карантину», – повідомив в коментарі ZAXID.NET Степан Куйбіда.
Великий бізнес, який орієнтується здебільшого на внутрішній ринок, також не планує зупиняти виробництва, але частину працівників перевів на віддалену роботу. Наприклад, розташована у Львові компанія «Ензим» – найбільший виробник дріжджів в країні, яка посідає понад 60% українського ринку.
«Ми забезпечуємо дріжджами майже всю Україну, багато хлібозаводів та пекарень, тому зупинитись не можемо. Від нас залежить, чи достатньо буде в магазинах хліба», – повідомила ZAXID.NET менеджерка зі зв’язків з громадськістю «Компанії Ензим» Заріна Акопянц.
За її словами, на підприємстві регулярно проводять дезінфекцію, робітникам роздали засоби індивідуального захисту. Щодо матеріальних втрат через карантин, то компанія наразі не може передбачити навіть приблизної суми.
«Нині ми робимо все, щоб мінімізувати поширення вірусу. Для нас це першочергово. Було би цинічно рахувати гроші, а потім думати про людей», – наголосила речниця «Ензиму».
До слова, компанії «Ензим» та споріднена з нею компанія «Кормотех» придбають медикаментів та обладнання для лікарень Львова на 4 млн грн для боротьби з коронавірусом Covid-2019.
Нагадаємо, Верховна Рада 17 березня ухвалила закон, згідно з яким через поширення коронавірусної інфекції та запровадженого карантину приватні підприємці звільняються від сплати єдиного соціального внеску з 1 березня по 30 квітня, скасовані податки на комерційну нерухомість і землю, а до 31 травня бізнес звільняється від основних штрафів і пені за порушення податкового законодавства , окрім порушень зі сплати ПДВ, акцизів і ренти.
До 18 травня запроваджений мораторій на документальні та фактичні перевірки бізнесу.