Верховна Рада підтримала поправки до Конституції щодо євроатлантичного курсу України

Тепер зміни до Конституції щодо курсу України на ЄС та НАТО розгляне Конституційний суд.

СуспільствоЮрій Братюк, 20 вересня 20183830
За відповідний проект постанови проголосував 321 народний депутат із 366 зареєстрованих.

У четвер, 20 вересня, Верховна Рада України підтримала законопроект про внесення змін до Конституції щодо стратегічного курсу України.

За відповідний проект постанови проголосував 321 народний депутат із 366 зареєстрованих. Рішення не підтримали лише депутати «Опозиційного блоку». Тепер проект направлять до Конституційного суду для отримання висновку щодо правомірності змін до Конституції.

Нагадаємо, що цей законопроект передбачає зазначити у преамбулі те, що «Верховна Рада України, піклуючись про зміцнення громадянської злагоди на землі України та підтверджуючи європейську ідентичність Українського народу і незворотність європейського та євроатлантичного курсу України, приймає цю Конституцію - Основний Закон України». Статтею 85 Конституції буде передбачено, що до повноважень Верховної Ради належатиме реалізація стратегічного курсу держави на набуття повноправного членства України в Європейському Союзі та в Організації Північноатлантичного договору. Також стаття 102 передбачатиме факт того, що президент України буде гарантом реалізації стратегічного курсу держави на набуття повноправного членства України в Європейському Союзі та в Організації Північноатлантичного договору.

Водночас, з тексту Конституції пропонується виключити пункт про можливість використання існуючих військових баз на території України для тимчасового перебування іноземних військових на умовах оренди.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук