Верховна Рада продовжила заборону на стягнення майна за валютними кредитами

Національний банк закликав не підтримувати цей законопроект

У четвер, 16 липня, Верховна Рада проголосувала за продовження заборони на стягнення майна за валютними кредитами до 2022 року. Законопроект №3640 підтримали 349 народних депутатів

Чинний мораторій завершується в жовтні цього року. Він був впроваджений ще у 2014 році на початку війни із Росією та економічної кризи.

Вже 16 червня 2020 року народний депутат від фракції «Слуга Народу» Олександр Дубінський зареєстрував законопроект, який продовжує мораторій ще на два роки.

Національний банк України 15 липня закликав не підтримувати законопроект, оскільки банки не зможуть врегулювати проблемні борги валютних позичальників. За їхніми словами, це близько 44 тис. договорів на загальну суму 29 млрд грн.

«Це означає, що банки не будуть зацікавлені видавати нові іпотечні кредити. У своєму зверненні банківська та бізнесова асоціації вказали, що продовження мораторію унеможливить запуск доступної іпотеки для населення під 10% річних», – йдеться у заяві НБУ.

У свою чергу, комітет з питань фінансів, податкової та митної політики рекомендував для Верховної Ради підтримати цей законопроект.

Зазначимо, що за шість років мораторію частина валютних позичальників не змогла почати обслуговувати кредити, оскільки був відсутній важель впливу.

Також через мораторій не може запрацювати механізм реструктуризації боргу, який передбачений у новому кодексі про банкрутство, прийнятий ще у 2019 році.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук