Верховна Рада удосконалила соцзахист резервістів, які постраждали в АТО

Службу у військовому резерві за участю в АТО зараховуватимуть у вислугу років

ЕкономікаАндрій Стець, 12 квітня 20162460
Верховна Рада удосконалила соцзахист резервістів, які постраждали в АТО

Народні депутати підтримали в першому читанні і в цілому законопроект №3497 «Про внесення змін до деяких законів України щодо соціального захисту резервістів, які постраждали в результаті участі в антитерористичній операції, та членів їх сімей». Про це повідомляє «Інтерфакс-Україна».

За прийняття документа в першому читанні проголосували 239 парламентаріїв. Після чого за прийняття акта в цілому проголосував 231 нардеп.

Законопроект розроблено з метою встановлення належного рівня пенсійного забезпечення для резервістів, які брали безпосередню участь в антитерористичній операції, осіб з їх числа, які стали інвалідами внаслідок виконання обов'язків служби у військовому резерві військових формувань під час безпосередньої їх участі в антитерористичній операції або забезпечення її проведення, а також членів сімей з числа таких осіб, які загинули внаслідок зазначених причин

Передбачається, що пенсійне забезпечення резервістів, які постраждали внаслідок виконання обов'язків служби у військовому резерві військових формувань під час безпосередньої їх участі в АТО і членів сімей резервістів, які загинули за таких же причин, здійснюється в порядку і на умовах, встановлених законодавством для відповідних посад військовослужбовців

Зазначається, що служба у військовому резерві під час безпосередньої участі в антитерористичній операції або забезпечення її проведення, буде зараховуватися у вислугу років для призначення пенсії.

Також, інваліди I і II групи, інвалідність яких настала внаслідок поранення, контузії, каліцтва або захворювання, пов'язаних з виконанням обов'язків служби у військовому резерві військових формувань під час безпосередньої участі в АТО, забезпечення її проведення, визнаються ветеранами військової служби.

Як наголошується в пояснювальній записці до законопроекту, дію закону буде поширено орієнтовно на 120 сімей загиблих і близько 1,2 тис. осіб, які отримали інвалідність. Додаткова потреба коштів для реалізації цього закону становить 3,6 млн грн на місяць.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук