Верховна Рада ухвалила закон про спрощення ліцензування господарської діяльності

Новий закон удосконалює чинні нормативні акти у цій царині

Верховна Рада України ухвалила закон (проект №1060), який спрощує умови ліцензування господарської діяльності. Про це повідомила прес-служба Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства.

«Ухвалений законопроект покликаний навести лад в системі ліцензування та привести до єдиної логіки спеціальні та загальний закон. Документ суттєво спрощує процедури ліцензування та робить їх зрозумілішими та простішими для бізнесу», — прокоментував рішення депутатів заступник міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Дмитро Романович.

Крім цього, ухвалений закон запроваджує нове покарання за порушення умов ліцензування — повну або часткову зупинку дії ліцензії (з можливістю відновлення дії ліцензії у майбутньому).

Також закон уніфіковує розмір штрафів за порушення умов дії ліцензії та процедуру їхнього оскарження.

Як пише «Укрінформ», заступниця голови комітету Верховної Ради України з питань економічного розвитку Роксолана Підласа під час презентації законопроекту у сесійній залі повідомила, що він передбачає запровадження порядку оскарження ліцензіатом рішення органу ліцензування щодо зупинення дії ліцензії; врегулювання питань щодо повторного подання заяви про отримання ліцензії; виключення підстави для анулювання ліцензії у випадку несплати ліцензіатом за видачу ліцензії; обов’язкове включення до ліцензійних умов положень щодо доступності місць провадження господарської діяльності для маломобільних груп населення; уніфікацію розміру штрафів за порушення законодавства у сфері ліцензування; удосконалення процедури оскарження дій органів ліцензування.

За словами депутатки, раніше із законопроекту вилучили всі пункти, які стосуються ліцензування у космічній галузі — це згодом буде врегульоване окремим законодавчим актом.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук