Верховна Рада ухвалила закон про встановлення меж територіальних громад

Закон має забезпечити ефективне використання та охорону всіх земель у межах території ОТГ

Верховна Рада України на своєму засіданні у середу, 17 червня, ухвалила закон «Про внесення змін до Земельного кодексу України та інших законодавчих актів щодо планування використання земель», який, як передбачається, має врегулювати спірні питання встановлення меж об’єднаних територіальних громад.

За ухвалення законопроекту №2280 в другому читанні та в цілому з проголосувало 320 народних депутатів.

Цим законом вносяться зміни до Земельного кодексу України, Водного кодексу України, законів України «Про землеустрій», «Про регулювання містобудівної діяльності» та «Про Державний земельний кадастр», якими запроваджується можливість складання схем просторового планування території громади як інструменту комплексного управління у галузі використання земель громади, встановлення їх призначення, зонування території та визначення напрямів її збалансованого розвитку.

При цьому він спрощує процес розробки і затвердження необхідної документації. Законом також пропонується унормування формування електронної картографічної основи для планування території.

Крім того, згідно з законом, цільове призначення земельної ділянки встановлює його власник. При цьому відомості щодо обраного виду цільового призначення вносяться у Державний земельний кадастр. Встановлення та зміна цільового призначення ділянки не потребує від власника розробки документації із землеустрою та прийняття рішення органами влади чи органами місцевого самоврядування за виключенням земель оборони.

Передбачається, що ухвалення закону також має забезпечити ефективне використання та охорону всіх земель у межах території ОТГ, залучати інвесторів, задовольняти земельні потреби громадян.

Автори документа нагадують, що починаючи з 2015 року в Україні створено близько 840 міських, селищних та сільських об’єднаних територіальних громад, які не можуть повноцінно функціонувати, оскільки не мають управлінських повноважень щодо земель у межах їх території, що розташовані за межами населених пунктів, йдеться у повідомленні на сайті Міністерства розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства України.

У комунальну власність за межами населених пунктів ОТГ отримали за розпорядженням Кабінету міністрів не більше 10-15 відсотків земель з тих, які мають перейти у власність таких громад. Тож, відсутність належним чином зафіксованих у Державному земельному кадастрі відомостей про межі територіальних громад створює підґрунтя для спорів між органами місцевого самоврядування щодо території своєї юрисдикції і стримує розвиток ОТГ.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук