Верховна Рада змінить скандальний законопроект про блокування сайтів

Проект наразі визнано недосконалим

Законопроект №6688 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії загрозам національній безпеці в інформаційній сфері» є недосконалим, він буде доопрацьований. Про це під час публічної дискусії щодо небезпеки згортання свободи слова в інтернеті заявив один з авторів законопроекту – народний депутат, член Комітету з питань національної безпеки й оборони Іван Вінник, передає «Укрінформ».

«Ми запрошуємо спеціалістів ОБСЄ, будемо запрошувати спеціалістів Європейської консультативної місії, яка працює в Україні, Посольства США і обов'язково спеціалістів НАТО. Ми будемо опрацьовувати разом, так само, як ми опрацьовували закон про національну безпеку. І як тільки та за умови, що ми отримаємо якісь схвальні коментарі, що текст, який ми напрацювали спільно, відповідає і європейським принципам з дотримання, з одного боку, прав та свобод людини, свободи слова, з іншого боку, протидії злочинній пропаганді, після того, як відповідні коментарі цього проекту будуть зроблені, ми будемо його вносити як доопрацьований під цим самим номером, будемо розглядати», – наголосив Вінник.

Депутат заявив, що доопрацювання буде реалізовуватися «на рівні комітету, абсолютно відкрито».

«Ми свідомі того, що проект не є досконалим. Ключові напрямки доопрацювання будуть однозначно робитися за ініціативою розробників, навіть без відповідних пропозицій від будь-кого, тому що ми вивчили дуже великий обсяг інформації», – заявив він.

Вінник нагадав, що в ОБСЄ висловили стурбованість щодо законопроекту, оскільки це може «поставити під загрозу вільний доступ до інформації в Інтернеті».

«ОБСЄ зробила заяву минулої п'ятниці. Зміст її полягає в тому, що вони розуміють мотивацію України, чому вона впроваджує таке законодавство, але воно мусить бути ретельно опрацьоване. Що ми і плануємо зробити», – сказав депутат.

Він не зміг пояснити, чому законопроект було внесено на розгляд Верховною Радою поточного тижня.

«Насправді цей проект внесено до порядку денного. Але я, як доповідач по цьому проекту, скажу те, що сказав вам – спочатку ми доопрацюємо текст в комітеті, ми його оприлюднимо, зробимо збалансованим, щоб з одного боку захистити національні інтереси від злочинної пропаганди, з іншого – дотримуватися основоположних постулатів свободи слова, прав людини тощо», – запевнив Вінник.

Нагадаємо, законопроект, яким СБУ хочуть дозволити блокувати сайти, вже внесено до порядку денного Верховної Ради. Парламентський комітет з питань нацбезпеки і оборони рекомендував нардепам ухвалити у першому читанні законопроект №6688, який дозволяє тимчасово блокувати інформаційні ресурси.

Авторами закону є нардепи з комітету нацбезпеки і оборони Іван Винник (БПП), Дмитро Тимчук і Тетяна Чорновіл (обидва – «Народний фронт»).

Як пише «Українська правда», раніше законодавчою ініціативою обурилася перший заступник голови комітету свободи слова та інформаційної політики Ольга Червакова. Вона заявила, що прикладом таких загроз, з якими пропонує боротися цей законопроект, є «будь-який громадський контроль або звичайний пікет».

У свою чергу глава Національної спілки журналістів України Сергій Томіленко назвав закон «диктаторським».

У Раді Європи заявили про загрозу свободі слова з боку української держави через законопроект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії загрозам нацбезпеці в інформаційній сфері», який дозволяє досудове блокування сайтів.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук