Комітет ВР схвалив законопроект про блокування сайтів без рішення суду

Комітет парламенту з питань національної безпеки та оборони схвалив проект закону щодо протидії загрозам національній безпеці в інформаційній сфері.

Про це повідомляє кореспондент Громадського.

Члени комітету рекомендували до схвалення текст законопроекту у першому читанні з подальшим доопрацюванням.

Скандальний законопроект, авторами якого є депутати Іван Вінник (БПП) та Тетяна Чорновол («Народний фронт»), включено до порядку денного лише через рік після створення. Цей акт передбачає прирівнювати кібератаку до технологічного тероризму. Окремим пунктом у законопроекті заявлено про можливість обов’язкове блокування провайдерами доступу до будь-якого ресурсу в мережі без рішення суду на 48 годин.

Деякі правозахисники стверджують, що положення законопроекту №6688 дійсно порушують національне законодавство і міжнародне право та створюють умови для інтернет-цензури.

Зокрема нардеп Борислав Береза заявив, що у законі вживаються надміру широкі формулювання і розмиті критерії, які можна трактувати неоднозначно.

«Особливо насторожує формулювання, на підставі якого можуть закрити доступ до ресурсу: «Поширення через цей ресурс (сервіс) інформації, з використанням якої вчиняються тяжкі або особливо тяжкі злочини». Це визначення є надзвичайно широким і суперечить принципу правової визначеності, створюючи серйозні можливості для зловживань. А з огляду на рівень корумпованості українських правоохоронців, то цей законопроект створює загрозу для будь-якого ЗМІ, яке критикує владу», - заявив нардеп.

Для прикладу правозахисники наводять ситуацію з подібним законопроектом прийнятим парламентом РФ. Там законодавчий акт використовують для блокування опозиційних ЗМІ та потенційно шкідливих для діючої влади платформ.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук