Верховний суд не дозволив повернути готель «Замок Лева» у комунальну власність

Верховний суд не дозволив повернути готель «Замок Лева» у комунальну власність
фото Booking.com BV
Один із найстаріших готелів Львова - «Замок Лева» продовжує діяти на вул. Глінки, 7 та 9

Верховний суд України скасував постанову Вищого господарського суду України, який підтримав вимогу комунального підприємства Львівської обласної ради «Нерухомість та майно» про повернення приміщень готелю «Замок Лева», що на вул. Глінки, 7 та 9 у Львові у комунальну власність. Верховний суд скерував справу на новий розгляд, повідомило видання «Наші гроші. Львів».

«Судова суперечка ще триває. Очікуємо надходження матеріалів справи із Верховного суду», – зазначив ZAXID.NET начальник управління спільної власності ЛОР Микола Бандра.

У ТзОВ «Замок Лева» повідомили, що готель продовжує працювати у приміщеннях на вул. Глінки, 7 та 9 у Львові.

Зазначимо, суперечка між ТзОВ «Замок Лева», яке управляє одним з найдавніших приватних готелів у Львові, та комунального підприємства ЛОР триває з початку 2016 року. У лютому 2016 року КП «Нерухомість та майно» звернулося до суду з вимогою про виселення готелю «Замок Лева» з двох історичних віл на вулиці Глінки.

Управління заявило, що 31 грудня 2015 року сплив термін дії договору оренди і, як власник майна, воно не бажає його продовжувати. Про свої наміри управління повідомило товариство 27 січня, через місяць після закінчення дії угоди. Юристи «Замку Лева» оскаржували цей момент, наголошуючи, що про розірвання угоди їм мали повідомити за місяць до закінчення дії договору. Оскільки цього не було зроблено, то договір автоматично вважається продовженим на наступні 13 років.

Вищий господарський суд підтримав рішення судів першої інстанції і став на сторону обласного управління через зміни в нормах Цивільного кодексу, який підтверджував правоту управління.

Натомість, судді Верховного суду з’ясували, що суди попередніх інстанцій не перевірили, з якою метою буде використовуватися нерухоме майно, яке є предметом договору. Якщо майно будуть знову передавати в оренду, то ТОВ «Замок Лева» як орендар, що належно виконує свої обов’язки за договором оренди, після закінчення строку договору має переважне право перед іншими особами на укладення цього договору на новий строк. Тому суд направив справу на новий розгляд до Господарського суду Львівської області.

Додамо, готель «Замок Лева» відкрили у двох історичних будинках по вул. Глінки, 7 і 9 ще у 1991 році. Зараз готель займає 874 м2, виплачуючи за оренду комунального майна 17 тис. грн щомісяця. У 2008 році управління комунального майна ЛОР через суд намагалося збільшити орендну плату, однак суд не задовольнив того позову. Тут 13 номерів, ціни на які коливаються від 660 до 945 грн за особу. На Booking.com готель оцінений у 8,8 балів із 10 можливих.

Власниками ТзОВ «Замку Лева», за даними бізнес-пошукової системи YouControl, є двоє львів’ян – Володимир Ткачук та Роман Карачевський.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук