Весь синод ПЦУ, крім Філарета, висловив підтримку митрополиту Епіфанію

Епіфаній висловив жаль з приводу дій Філарета

Митрополит Епіфаній має одностайну підтримку ієрархів ПЦУ

Почесний патріарх Православної церкви України (ПЦУ) Філарет не захотів висловлювати підтримку предстоятелю церкви митрополиту Київському і всієї України Епіфанію під час засідання Священного синоду ПЦУ в п’ятницю, 24 травня. Про це сам Епіфаній розповів журналістам після завершення засідання синоду.

За словами Епіфанія, всі інші учасники синоду одностайно проголосували за висловлення підтримки йому як предстоятелю.

«Святіший патріарх Філарет засвідчив: те, що він оприлюднив, він засвідчив і на засіданні Священного синоду, тобто що існує Київський патріархат, хоча всі ми намагалися довести, переконати, що зараз юридично і фактично вже немає Української православної церкви Київського патріархату», – сказав Епіфаній, якого процитувала «Українська правда».

«Певною мірою ми дискутували, розмовляли, переконували, але святіший патріарх Філарет, на жаль, залишається утверджений у своїй думці», — додав він.

Також члени синоду прийняли рішення, що ПЦУ буде керуватися статутом, який ухвалили на Об’єднавчому соборі 15 грудня 2018 року. Це рішення також не підтримав Філарет, який не змінив своєї думки щодо діяльності Української православної церкви Київського патріархату.

«Синод засвідчив, що в своїй діяльності УПЦ (ПЦУ) керується Святим письмом, канонами Православної церкви, власним статутом, затвердженим Об'єднавчим собором 15 грудня 2018 року, Патріаршим синодальним томосом про автокефалію від 6 січня 2019 року, рішеннями власних статутних органів», – сказано в прес-релізі, опублікованому за підсумками засідання Священного синоду ПЦУ.

Нагадаємо, раніше почесний патріарх ПЦУ заявив, що відмовляється виконувати три пункти Томосу про автокефалію ПЦУ. Він також висловив невдоволення, що ПЦУ має статус митрополії, а не патріархії, і вкотре заявив про те, що Київський патріархат хочуть знищити, попри те, що його було розпущено під час створення ПЦУ.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук