Від сьогодні частково скасовані обмеження на купівлю валюти для імпортерів

ЕкономікаІрина Данилів, 3 листопада 20141150

Національний банк України (НБУ) скасував два обмеження на купівлю валюти для розрахунків щодо імпортних операцій без увезення товарів в Україну і для платежів за імпортними договорами, за якими продукція була ввезена в Україну і здійснено митне оформлення на підставі ввізної митної декларації, дата оформлення якої перевищує 180 днів.

Це рішення передбачено постановою правління Нацбанку №685 від 30 жовтня, яке вносить зміни в постанову №540 від 29 серпня і вступає в силу з 3 листопада.

«З метою забезпечення належного контролю з боку уповноважених банків за операціями резидентів щодо оплати робіт, послуг, інтелектуальної власності НБУ знизив поріг документального підтвердження відповідності контрактних цін на роботи, послуги, права інтелектуальної власності, які є предметом договору резидентів з нерезидентами, кон'юнктури ринку зі 100 тис. євро до 50 тис. євро», - йдеться в повідомлення Нацбанку.

В НБУ підкреслили, що скасування зазначених обмежень погоджено з Міжнародним валютним фондом.

Нагадаємо, минулого тижня Федерація роботодавців України вимагала від НБУ скасувати дію постанови №591. За словами представників федерації, через дію постанови існувала загроза зриву зриви експортно-імпортних поставок, неможливо було  проводити технічне переоснащення і модернізацію виробництв, а також  завозити необхідну для виробництва кінцевої продукції сировину, що не виробляється в Україні. Роботодавці погрожували звернутись  до суду. 

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук