Власник збанкрутілого «АероСвіту» відновив позов проти України на понад 695 млн доларів

До 2012 року компанія «АероСвіт» була найбільшим авіаперевізником в Україні

Літак «АероСвіту», 2011 рік

Нідерландська компанія Gilward Investments B. V., яка була найбільшим акціонером авіакомпанії «АероСвіт», що припинила свою діяльність у 2014 році, відновлює позов проти України на суму понад 695 млн доларів. Про це повідомляється в проспекті емісії єврооблігацій України, інформує «Інтерфакс-Україна».

Згідно з проспектом, Gilward Investments B. V. ініціювала інвестиційний спір проти України в липні 2015 року в секретаріаті Міжнародного центру з врегулювання інвестиційних спорів (МЦВІС). У своєму позові компанія стверджувала, що Україна порушила певні зобов'язання за двостороннім інвестиційним договором з Нідерландами від 14 липня 1994 року.

Слухання були призначені на лютий 2019 року, але оскільки позивач не здійснив додаткову передоплату, у справі було оголошено «технічний дефолт», а судовий розгляд призупинили до здійснення платежу.

Як зазначається у проспекті, 3 червня 2019 року заявник поінформував секретаріат МЦВІС про те, що він зробив необхідний платіж. Україна очікує відновлення розгляду найближчим часом.

Нагадаємо, 29 грудня 2012 року Господарський суд Київської області почав банкрутство «АероСвіту» на підставі заяви самої компанії, пізніше процедура банкрутства була скасована за рішенням суду.

Постановою Госпсуду Київської області від 4 березня 2015 року було порушено провадження про банкрутство «АероСвіту» через нездатність авіакомпанії сплатити заборгованість компанії «Тенак» (Дніпро) на загальну суму 4,441 млн грн.

Нині авіарейсів компанія не виконує.

Як писав сайт «ЛІГАБізнесІнформ», компанія Gilward Investments BV зареєстрована в Королівстві Нідерланди і володіла значною часткою акцій ЗАТ «Авіакомпанія «Аеросвіт». На початоку 2013 року співвласником Gilward Investments BV був бізнесмен Григорій Гуртовий, якому, згідно з даними Smida.gov.ua, належало 37,96% акцій авіаперевізника.

Крім Gilward Investments BV, серед акціонерів «АероСвіту» були: Фонд держмайна (22,39%), ТОВ «ГенАвіаІнвест» (25% мінус 1 акція), афілійована з Віктором Пінчуком, ТОВ «Інвестмент Едвайзорс Груп» (9,82%), яку пов'язують із співвласником групи «Приват» Ігорем Коломойським, також компанія «Бюро» володіла 4,82%.

Як зазначав сайт, найбільше на компанію міг впливати Ігор Коломойський. У листопаді 2009-го в.о. голови Фонду держмайна Дмитро Парфененко стверджував, що саме Коломойський є акціонером «АероСвіту» з моменту придбання частки авіакомпанії у Арона Майберга (нинішній співвласник авіакомпанії МАУ). Парфененко повідомив, що фактично Коломойський контролює 52% акцій.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук