ВРУ запропонували звільнити туристичну та креативну галузі від податків до кінця року
Проект закону стосується туроператорів, готельєрів, письменників, композиторів та інших підприємців
У Верховній Раді зареєстрували проект закону про додаткові пільги для туристичного бізнесу, а також для працівників закладів культури та креативної індустрії, котрі зазнали збитків через поширення коронавірусної інфекції та карантинні обмеження. Низка народних депутатів від «Слуги народу», «Європейської солідарності» та інших партій зареєстрували в парламенті законопроект № 3379, який у разі ухвалення може змінити норми Податкового кодексу та інших законів України.
27 квітня документ почали розглядати в профільному комітеті з питань фінансів, податкової та митної політики ВРУ. Автори проекту наголосили, що він покликаний підтримати культуру, малий бізнес та креативні індустрії, які постраждали внаслідок поширення Covid-19.
Парламентарі пропонують звільнити туроператорів, туристичні агентства та гідів, а також суб'єктів господарювання, які надають послуги з тимчасового розміщення (проживання) або належать до креативної індустрії, від оподаткування прибутку, отриманого з 1 квітня по 30 червня 2020 року, з 1 липня по 30 вересня 2020 року, з 1 жовтня по 31 грудня 2020 року включно.
Також у тексті проекту йдеться про те, щоби тимчасово – до 31 грудня 2020 року – звільнити підприємців цих галузей від нарахування та стягнення туристичного збору. Також автори пропонують на період карантину та протягом трьох місяців після його завершення не нараховувати та не сплачувати плату за землю (земельний податок та орендна плата за земельні ділянки державної та комунальної власності) за земельні ділянки, що перебувають у власності або користуванні, зокрема на умовах оренди.
Згідно із проектом закону, об'єкти нежитлової нерухомості не виступатимуть об'єктом оподаткування податку на нерухоме майно у період з 1 березня по 31 грудня 2020 року. При цьому платники податку на нерухоме майно, які подали податкову декларацію, матимуть право подати уточнюючу податкову декларацію, в якій відобразити зміни податкового зобов'язання із сплати плати за землю за відповідні місяці.
Окрім того, народні депутати пропонують встановити 10% ставку ПДВ для туристичних послуг та звільнити від ПДВ операції з надання креативних послуг – ця норма, зокрема, поширюватиметься на письменників, композиторів, скульпторів та інших митців, а також тренерів та інструкторів спортивних шкіл, та на тих, хто займається дизайном, фотографією, працює у фітнес-клубах тощо.
Також парламентарі запропонували звільнити від оподаткування гранти для реалізації проектів у галузі культури.
До слова, за що можна не платити під час карантину та після нього, читайте в статті «Карантинний профіт».