Як мене «взяли на хабарі»

Здоровій частині громадянського суспільства та моїм дорогим колегам-медикам

Наталія Ван Доеверен-Готь
Головний лікар шпиталю ім. Митрополита Андрея Шептицького, голова ГО «Львівська правозахисна ініціатива»

Отямлюючись від пережитого, розумію, що не маю права не розповісти про те, що відбулося.

28 листопада буде маркером у моєму житті.

Починався день, як день. Понеділкова нарада адмінкорпусу здивувала лише тим, що дуже показово і зненацька пішов у відпустку керівник установи Гичка М. М.

Я готувалась до відрядження. Тривав звичайний робочий день.

О 12:20 я перебувала у своєму робочому кабінеті разом з лікарем Лупенко Н.В. В цей же момент в кабінет зайшла велика група чоловіків з криками "поліція" та з включеною відеокамерою, скерованою на нас.

Почався обшук. До початку даного я голосно на камери багато разів повідомила, що у мене із собою є особисті кошти та чітко вказала, де вони знаходяться. Згодом ці кошти (4000 грн) були арештовані судом. Як вбачається з рішення суду, жодних слідів світіння спецфарби на них не виявлено, як і будь-де в іншому місці в кабінеті чи на мені під час обшуку.

В цей момент хтось і присутніх працівників зробив приватним телефоном фото згаданих коштів, яке через кілька хвилин з'явилось в медіа з інформацією: "затримано заступницю головного лікаря та в її робочому кабінеті знайдено хабар у розмірі 6 тис. грн". Нагадую, це відбувалось задовго до того, як навіть було підписано протокол обшуку мого робочого кабінету та рішення відповідних уповноважених осіб про моє затримання. А ще через кілька хвилин уся кавалькада регіональних ЗМІ була в моєму кабінеті для проведення зйомок. На моє запитання та моїх адвокатів - хто дав дозвіл, адже тривають слідчі дії - оператор ЗІКу відповіді не мав. Оперативні працівники та слідчий заперечували, що давали дозвіл на зйомку, та не попросили вийти операторів.

Ще раз нагадую, все це відбувалось до часу завершення обшуку всупереч забороні розголошення таємниці слідства. Таке враження, що наші панове журналісти сиділи під брамою очікуючи команди "фас" від того, хто може собі дозволити таку команду. А тут ще й кінець місяця в оперативних кадрів, а план антикорупційної боротьби ще ніхто ж не відміняв, панове.

Далі був протокол затримання, ІТТ, суд, СІЗО, застава, ну все як годиться...

До слова, кожного разу, коли затримували лікарів ЛОКЛ, головний лікар був як ангел тут же... І всі затримання завершились відсутністю кримінальних справ.

А тут відпустка. Вранці. Зненацька. Наука, знаєте... жертв потребує... Академія ж державного управлінні при самому Президентові. Тільки, якщо пам'ять мені не зраджує, починав вчитися ще у 2011 р. в Академії держуправління... Може, з "класу в клас" не переводили?.. Як в медінституті свого часу у 1982...

Ну от, власне і все. Поки що. Далі буде.

P.S. Бійтеся , бо це справді можливо.

Оригінал

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук