ЄС остаточно припинив випуск банкнот номіналом 500 євро

Друкувати банкноти припинили через занепокоєння, що вони можуть сприяти злочинній діяльності

З обігу купюри по 500 євро наразі не вилучатимуть

Німеччина та Австрія з 26 квітня припинили друкувати банкноти номіналом в 500 євро. Інші 17 країн Єврозони зробили це ще в січні цього року, інформує DW.

Європейський центробанк оголосив про намір припинити випуск 500-єврових банкнот у травні 2016 року, аргументуючи це тим, що саме ці банкноти найчастіше використовуються у злочинній діяльності, а саме у відмиванні грошей і у фінансуванні тероризму, насамперед з огляду на їхню високу вартість.

Австрія та Німеччина отримали право на відтермінування зупинки випуску банкнот для забезпечення плавного переходу і з логістичних причин. Саме у цих країнах обіг 500-єврових купюр найбільший.

Банкноти номіналом в 500 євро, які наразі перебувають на руках у громадян, не вилучатимуть з обігу. Ними можна користуватися та обмінювати без будь-яких обмежень.

Зазначається, що банкноти в 500 євро іноді називають «Бен Ладеном», оскільки їх можна легко та непомітно перевозити. Наприклад, мільйон євро в таких купюрах важить лише 2,2 кг та легко поміщається в сумку від ноутбука. Тим часом така ж сума в купюрах по 100 доларів, які є найвищим номіналом американської валюти, важить ушестеро більше.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук