ЄС ввів в обіг нові купюри у 100 та 200 євро

Водночас старі банкноти будуть у вжитку, допоки не зносяться

На нові банкноти також нанесли невидимі оку захисні знаки, які може розпізнати тільки машина

Нові купюри у 100 та 200 євро ввели в обіг у країнах єврозони у вівторок, 28 травня. Про це інформує Deutsche Welle з посиланням на Європейський центральний банк.

«Оновлені банкноти зберегли колишню колірну гамму, але трохи змінився дизайн. Вони стали вужчими: тепер їх ширина така сама, як у купюри в 50 євро. Зазначається, що завдяки цьому нові купюри будуть легше поміщатися в гаманцях громадян, а банкомати будуть швидше їх обробляти», – йдеться в повідомленні.

Зазначається, що оновлені купюри у 100 і 200 євро забезпечені додатковими елементами захисту. На них нанесені невидимі оку захисні знаки, які може розрізняти лише машина. Крім того, вони містять новий елемент – голограму, яка змінюється при повертанні купюри. Ці банкноти завершують оновлення другої серії європейської валюти, нові купюри в 5, 10, 20 і 50 євро вже вийшли в обіг.

«Старі банкноти будуть також використовуватися до їх природного виведення з обігу. Оновлена купюра в 500 євро випускатися не буде, наприкінці 2018 року стару версію перестали випускати в обіг. Це зроблено, щоб ускладнити фінансування тероризму та нелегальну трудову діяльність», – наголосило Deutsche Welle.

Як писав ZAXID.NET, раніше ЄС остаточно припинив випуск банкнот номіналом 500 євро. Друкувати купюри припинили, зокрема, через занепокоєння, що вони можуть сприяти злочинній діяльності.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук