Європейський суд з прав людини зобов'язав Україну виплатити Нелі Штепі 3600 євро

Навесні 2014 року Штепа закликала Путіна увійти з російськими військами в Слов'янськ

Європейський суд з прав людини зобов’язав Україну виплатити колишній міській голові Слов'янська Нелі Штепі 3,6 тис. євро. Таке рішення ЄСПЛ ухвалив у четвер, 24 жовтня, повідомляє «Укрінформ».

«Суд постановив, що відповідальна держава (Україна – ред.) повинна заплатити заявнику упродовж трьох місяців наступну суму», - заявили у ЄСПЛ.

Зокрема, Штепі мають виплатити 2600 євро за нематеріальні збитки та 1000 євро за судові витрати і збори.

Європейський суд визначив, що відносно Штепи були порушені дві статті Європейської конвенції з прав людини. Штепа поскаржилася на порушення пункту 3 статті 5 Конвенції про захист прав людини, що її попереднє ув'язнення було тривалим та невиправданим. Крім того, вона скаржилася на порушення пункту 1 статті 6 Конвенції, що кримінальне провадження проти неї було необґрунтовано тривалим. Суд вважає, що кримінальне провадження було занадто довгим. Також ЄСПЛ визнав порушення права Штепи на справедливий суд.

Водночас це рішення ще може бути оскаржене Україною

Зазначимо, що Неля Штепа, скаржилася на неналежне фізичне і психологічне поводження з нею під час тримання під вартою; на погані умови утримання; відсутність доступу до необхідного медичного обслуговування під час утримання. Також заявниця скаржилася, що українські суди упереджено та безпідставно ухвалили рішення про її взяття під варту та про продовження утримання, а тримання під вартою до початку судового розгляду було безпідставно тривалим. Посилаючись на ст. 6 Конвенції, Штепа вважала, що кримінальне слідство щодо нею триває безпідставно довго. Окрім цього, посилаючись на ст. 15, 18, а також ст. 5 Конвенції, заявниця скаржилася на дискримінаційне ставлення з метою її ізоляції від політичної діяльності упродовж тримання під вартою.

Штепа вимагала 21450 євро за судові витрати, 8500 євро за компенсацію втраченій зарплаті та 30 тис. євро за моральну шкоду.

Як інформував ZAXID.NET, 20 вересня 2017 року екс-мерку Слов'янська Нелю Штепу взяли під домашній арешт, надівши на неї електронний браслет. До цього вона перебувала під вартою в харківському СІЗО упродовж трьох років. Її затримали 11 липня 2014 року, а вже 14 липня обрали запобіжний захід – арешт на два місяці. Термін дії запобіжного заходу протягом всього цього часу продовжували рішенням суду.

Зазначимо, що Штепа, окрім низки скандальних заяв за часів своєї роботи в міській раді Слов'янська, стала відомою під час окупації міста проросійськими бойовиками навесні 2014 року. Тоді вона перед телекамерами озвучувала заяви антиукраїнського змісту. На суді Штепа пояснювала, що закликала Путіна увійти в Слов'янськ під загрозою терористів, що в полоні у терористів її били, а інтерв'ю для російських видань зроблені «під дулом автомата». Їй загрожує довічне ув'язнення.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук