Єврокомісія схвалила надання Україні 500 млн євро допомоги

Загалом Європейський Союз з 2014 року надав Україні позик на суму 3,8 млрд євро

ЕкономікаАнна Журба, 29 травня1910

Європейська комісія схвалила надання Україні другої позики на суму в 500 мільйонів євро в межах четвертої програми макрофінансової допомоги. Також Євросоюз готується надати Україні наступну допомогу для боротьби з наслідками коронавірусу в розмірі 1,2 млрд євро, яку раніше схвалила Рада Європи.

Про це повідомили президент Володимир Зеленський у Twitter та прес-служба Єврокомісії 29 травня. У повідомленні Єврокомісії зазначається, що з 2014 року ЄС уже надав Україні загально 3,8 мільярда євро позики – це найбільша сума подібної допомоги, яку Євросоюз надавав будь-якій країні-партнеру.

«Україна залишається серед пріоритетів у європейському порядку денному. Ми продовжуємо її політичну, фінансову і технічну підтримку, особливо в нинішній час кризи, щоб підтримати реформи в Україні з метою створити більш стійку економіку. За четвертою програмою макрофінансової допомоги ЄС Україна досягла необхідних показників щодо реформ, і ми готуємо надання 500 мільйонів євро», – сказав виконавчий віце-президент Єврокомісії з економічних питань Валдіс Домбровскіс, який відповідає за макрофінансову допомогу Україні.

Четверту програму макрофінансової допомоги на загальну суму до 1 мільярда євро ЄС схвалив для України у 2018 році, а перший транш у розмірі 500 млн євро надав у грудні 2018 року. Перед тим Україна отримала за такими ж програмами позики на суму 1,6 мільярда євро у 2014-2015 роках і 1,2 мільярда євро – у 2015-2017 роках.

Як зазначає «Радіо Свобода», надання останнього траншу стало можливим після того, як Україна виконала всі дванадцять вимог, узгоджених із ЄС. Серед них – заходи в галузях боротьби з корупцією і відмиванням грошей, управління державними фінансами, банківського сектору, енергетики, охорони здоров’я і соціальної політики. Крім того Україна завершує узгоджувати нову угоду «стенд-бай» із Міжнародним валютним фондом і виконала також пов’язані з цим вимоги.

Кошти за програмою макрофінансової допомоги надаються як позика на великий термін під низький відсоток. Такі програми призначені для країн-сусідів ЄС як надзвичайний інструмент реагування на кризи у випадку, якщо ці країни наштовхуються на проблеми з балансом платежів, і є доповненнями до допомоги, яку надає МВФ.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук