ЄС заморозив фінансову допомогу Афганістану на мільярд євро

У Брюсселі заявили про невизнання «Талібану»

22:00, 21 серпня 2021

Брюссель оголосив про заморожування призначеного для Афганістану пакету економічної допомоги в 1 млрд євро, розрахованої на найближчі сім років. Про це заявила в суботу голова Єврокомісії Урсула фон дер Ляйен після відвідування центру тимчасового прийому афганських біженців, розташованого в Іспанії, пише УНН.

За її словами Єврокомісія також має намір розширити пакет гуманітарної допомоги для Афганістану понад заплановані у 2021 році 57 млн євро.

«Єврокомісія має намір розширити пакет гуманітарної допомоги для Афганістану понад заплановані 57 млн євро, конкретні пропозиції скоро надійдуть», – заявила фон дер Ляйен.

Однак вона наголосила, що ЄС заморозить пакет економічної допомоги Афганістану в 1 млрд євро, розрахованої на найближчі сім років, і не буде її направляти, поки представники руху «Талібан» «не почнуть дотримуватися прав людини, меншин і жінок».

Урсула фон дер Ляйен також розповіла, що Євросоюз підтримує оперативні контакти з «Талібаном», однак, як уточнила голова Єврокомісії, «вони необхідні для порятунку життів. Але мова не йде ні про які політичні переговори або визнання».

Зазначимо, що раніше Сполучені Штати заморозили майже 9,5 млрд доларів, що належать афганському центральному банку, і припинили поставки готівки в країну, щоб не дати доступу «Талібану» до коштів.

Кілька європейських країн оголосили, що вони припинять надсилати допомогу з метою розвитку Афганістану на цей час після того, як таліби повернулися до влади в країні.

Водночас 17 серпня, верховний представник ЄС із закордонних справ і політики безпеки Жозеп Боррель за підсумками екстреної відеоконференції міністрів закордонних справ ЄС щодо Афганістану заявив, що ЄС визнає, що радикальний рух «Талібан» виграв війну, тому вважає за необхідне почати діалог з новою владою Афганістану, щоб запобігти гуманітарній та міграційній кризі.

Яка ситуація в Афганістані?

Активні бойові дії в Афганістані розпочалися після оголошення про виведення військ США, які перебували в цій країні 20 років. З початку виведення американський військових бойовики «Талібану» почали наступ проти офіційної влади в Кабулі.

Після послаблення військової підтримки таліби без бою захопили більшість столиць афганських провінцій. 15 серпня афганський уряд капітулював та передав бойовикам «Талібану» владу. Останні зайняли президентський палац в Кабулі, а згодом оголосили про створення «Ісламського емірату Афганістан».

На тлі захоплення талібами влади в Афганістані, низка держав вивозять своїх дипломатів, зупиняють роботу посольств та знищують документи і комп’ютери.

Багато людей після захоплення влади талібами нагамаються покинути Кабул. Вони штурмують літаки, аби потрапити на борт і втекти з країни. Низка авіакомпаній почали облітати Афганістан, а в аеропорту Кабула скасовано всі комерційні рейси.

Чому США вийшли з Афганістану, як талібам вдалось так швидко захопити країну і чого слід очікувати далі – читайте в нашому матеріалі.