З енергоблоків Чорнобильської АЕС повністю відвантажили відпрацьоване ядерне паливо

Учора, 6 червня, було завершено вивантаження відпрацьованого ядерного палива з енергоблоків Чорнобильської АЕС. Про це повідомили у міністерстві екології та природних ресурсів України.

«Роботи з вивантаження блоків від відпрацьованого ядерного палива тривали 9 років. До завершення будівництва сховища СВЯП-2, яке фінансується за рахунок міжнародної технічної допомоги, паливо тимчасово зберігатиметься у сховищі СВЯП-1», – повідомив міністр Остап Семерак.

За його словами, після звільнення блоків ЧАЕС від відпрацьованого ядерного палива рівень екобезпеки в зоні відчуження суттєво зросте.

Статус енергоблоків № 1 і №2 ЧАЕС після вивантаження відпрацьованого ядерного палива буде змінений – вони вже не будуть вважатися ядерними установками. Після оформлення та затвердження відповідної документації блоки отримають статус об’єктів з поводження з радіоактивними відходами.

Статус «ядерної установки» залишиться у сховища відпрацьованого ядерного палива (СВЯП-1), в якому наразі зберігається кондиційне паливо з трьох блоків ЧАЕС.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук