ЧАЕС почала вивезення відпрацьованого ядерного палива з першого енергоблоку в сховище

СуспільствоАндрій Стець, 10 травня 201616780

Державне спеціалізоване підприємство «Чорнобильська атомна електростанція» розпочало перевезення пошкодженого відпрацьованого ядерного палива з енергоблоку №1 у басейн витримки сховища відпрацьованого ядерного палива «мокрого» типу зберігання (СВЯП-1). Про це повідомляє Державна інспекція ядерного регулювання.

Роботи здійснюються відповідно до умов окремого дозволу на вивезення палива з блоків №1 і №2 ЧАЕС, виданого Держатомрегулювання 14 квітня поточного року.

Після завершення цих робіт та операцій експлуатуючою організацією (ДСП «Чорнобильська АЕС») буде прийнято рішення про втрату цими блоками статусу ядерних установок і визнання їх об'єктами, призначеними для поводження з радіоактивними відходами, що, у свою чергу, призведе до активізації робіт зі зняття з експлуатації Чорнобильської АЕС.

До слова, міжнародні донори на конференції зі збору коштів на рахунок ядерної безпеки в Києві 25 квітня ухвалили рішення про додаткові внески на реалізацію чорнобильських проектів на загальну суму 87,5 млн євро.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук