Кількість виданих за півроку у Львові польських робочих віз зросла на 50%

Від початку року консульство видало майже 170 тисяч робочих віз

Головні новини Львова 13.09Вікторія Іваскевич, 13 вересня 2016, 19:26 860 1

У Львові кількадесят компаній, які шукають персонал для Польщі. І схоже, попит на таку роботу чималий. Польське консульство у Львові від початку року видало майже 170 тисяч робочих віз. Це у півтора разу більше, ніж минулоріч.

Зі січня по серпень 2016 року генеральне консульство Республіки Польща у Львові видало 169 071 робочу візу. В аналогічний період 2015 року – 115 249 віз. Отже, приріст становить 46,7, повідомили в консульстві.

Польським підприємцям бракує робочих рук. Тож на місце своїх громадян, які шукають заробітку в Британії чи Німеччині, шукають українців. І йдеться тут не лише про різноробочих, офіційно працевлаштовувати у Польщі готові швачок, далекобійників, менеджерів з продажу та програмістів. Особливо цінують технічних спеціалістів.

«Наприклад, електриків, механіків, автоматиків, їх дуже бракує так само і в Польщі, а в нас це ще старі кадри з наших заводів, які мають дуже добрий досвід і яких готові брати», – розповіла керівник українського офісу міжнародної рекрутингової компанії Софія Папірник.

І таких компаній, які шукають фахівців для Польщі, у Львові десятки.

Навіть віце-прем'єр сусідньої країни Матеуш Моравецький покладає порятунок польської економіки на наших трудяг. Мовляв, поляки їдуть заробляти на Захід, а на їхні місця можна по-дружньому запросити кілька українців.

«Якщо з доступних нам розрахунків виходить, що виїде від кількасот тисяч до півтора мільйона людей, то ми маємо докласти якомога більше зусиль, щоб компенсувати ці втрати. В Україні справи йдуть погано, тож якщо залучити мільйон-два українських громадян, то протягом 4-8 років це може стати сильним поштовхом для самої України. Частина з них створить родини і залишиться тут, але більшість повернеться назад», – сказав Моравецький під час економічного форуму в Криниці.

Звідти нещодавно повернувся і начальник управління інвестиційної політики ЛОДА Роман Матис. Він певен, це суто політична заява і швидше спрямована на те, щоб налаштувати поляків проти українців. Та все ж, певен чиновник, пора піднімати рівень оплати праці тут.

«Наші переваги на сьогодні – це доступні ресурси, доступна сировина, доступна робоча сила. Як би це кому не подобалось, але це та можливість, якою ми повинні скористатися, – зазначив Матис. – І в нас є перспектива, за 5-10 років ми можемо вийти на рівень оплати праці, який є в сьогоднішній Польщі».

Матис певен: полякам вигідніше створювати свої філії тут, в Україні. Крім того, спостерігається позитивна динаміка на українських підприємствах. До прикладу, багато з них готові пропонувати своїм робітникам гідні умови праці та заробітну плату.

Схожі настрої панують між менеджерами в легкій промисловості. Наприклад, швачка в Польщі може заробити втричі більше, ніж в Україні. Особливо, якщо тут вона отримує білу зарплату.

Олег Яницький, який керує данським підприємством у Львові, каже: наразі не відчуває браку кадрів. Та рахунки за комуналку зросли, і якщо людям не збільшити зарплати, вони підуть.

«Ми вже впровадили для своїх працівників премію у розмірі 500 грн. Крім того, працюємо з власником, щоби він підняв зарплати, починаючи з 1 вересня. Іншого виходу немає, тому що люди будуть змушені піти під тиском зовнішніх обставин, навіть якщо їм дуже подобається працювати в компанії. Вони можуть поїхати в Польщу або піти працювати туди, де платять «чорну», «сіру», але більшу зарплату. Те саме, на мою думку, мають зробити всі підприємства», – пояснив Яницький.

За оцінкою місцевих роботодавців, якщо різниця між польськими та українськими зарплатами зростатиме надалі, ми ризикуємо втратити легку промисловість.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук