За продовження транзиту газу через Україну Росія хоче скасування своїх боргів
Російський прем’єр Дмитро Медведєв наполягає на тому, щоУкраїна повинна відмовитися від рішення Стокгольмського арбітражу щодо боргів «Газпрому»
Прем'єр-міністр РФ Дмитро Медведєв заявив, що транзит газу через Україну можливий тільки за «нульовим варіантом», а рішення має бути вигідним для обох сторін, передає Інтерфакс-Україна.
«Неможливо щось нав'язати....Неможливо домовитися щодо газу і водночас сказати: знаєте що, ви нам ще заплатите гроші за всякими судовими рішеннями», - сказав Медведєв в інтерв'ю програмі «Вести в субботу».
«Тому, хочуть вони цього чи ні, очевидно, що в цьому випадку необхідно дійти до якогось нульового варіанта. Подобається цей вислів чи ні, але це має бути взаємовигідне рішення для двох сторін», - вважає прем'єр РФ.
Медведєв негативно відповів на запитання, чи може заява Києва про те, що Україні не потрібні прямі постачання газу з Росії, тому що країна отримує все по реверсу, стати приводом для відмови від транзиту газу через Україну.
«Це неможливо з іншої причини. Все-таки ми повинні думати про європейських споживачів. Та власне і про наших українських колег теж повинні думати», - зазначив він.
Говорячи про постачання газу по реверсу, Медведєв наголосив: «Ми розуміємо, що це наш, російський газ, але отримує його Україна набагато дорожче, ніж могла б отримувати».
«Ми про це говорили українським колегам у різних форматах. Ця ціна може бути нижчою. Але для цього потрібно домовлятися», - підсумував російський прем'єр.
Як інформував ZAXID.NET, що 26 листопада виповнилося чотири роки з моменту, коли Україна імпортувала останні обсяги російського газу. Україна наприкінці листопада 2015 року відмовилася від закупівлі природного газу у «Газпрому», оскільки «Нафтогаз» вважає його ціну завищеною. Імпорт тепер здійснюється на західному кордоні.
28 лютого 2018 року Стокгольмський арбітраж задовольнив вимоги «Нафтогазу» за позовом до «Газпрому». «Нафтогаз» домігся компенсації в сумі 4,63 млрд доларів за недопоставку «Газпромом» узгоджених обсягів газу для транзиту. Також «Газпром» повинен виплатити 2,56 млрд доларів на користь «Нафтогазу».
«Газпром» відмовився виконати рішення Стокгольмського арбітражу. «Газпром» звернулася в суди Швейцарії, Нідерландів і Великобританії, щоб оскаржити дії «Нафтогазу» за виконанням рішення Стокгольмського арбітражу.
28 листопада Україна і Росія провели двосторонні переговори щодо газу. У «Нафтогазі» пояснили, що зустріч у Відні була узгоджена з Єврокомісією. Тристоронню зустріч, що планувалася на 29 листопада, відклали для того, щоб фахівці обох операторів погодили текст угоди.
«Нафтогаз» готовий відкликати позовні вимоги до «Газпрому» в новому арбітражі за умови, якщо буде укладено довгостроковий контракт на транзит, який буде покривати всі витрати.