Захід повинен визнати «самовизначення» Криму так само, як незалежність Косово, – Путін

СуспільствоВолодимир Пиріг, 17 листопада 20142932

Президент РФ Володимир Путін назвав реакцію Заходу на входження Криму до складу Росії абсолютно неадекватною.

«Ми вважаємо цю реакцію абсолютно неадекватною на те, що сталося. Коли ми чуємо претензії з приводу того, що Росія порушила міжнародне право, то нічого, крім подиву, у мене це не викликає», – сказав Путін в інтерв'ю німецькому телеканалу ARD, повідомила прес-служба Кремля.

Він наголосив, що під міжнародним правом мається на увазі насамперед Статут ООН, міжнародна практика та пояснення цієї практики відповідними міжнародними інстанціями.

«І потім, у нас є яскравий і свіжий прецедент – прецедент Косово», – нагадав президент РФ.

Путін заявив, що дозволу центральної влади чи уряду країни на проведення відповідних процедур щодо самовизначення не потрібно.

«І нічого іншого, крім того, що було зроблено в Косово, в Криму зроблено не було. Я глибоко переконаний, що жодних порушень міжнародного права Росія не допустила», – наголосив він.

«Так, я не приховую, звичайно, це факт, ми ніколи не приховували, наші збройні сили, прямо скажемо, блокували Збройні сили України, розквартировані в Криму, але не для того, щоб когось змусити йти голосувати, це неможливо зробити, а для того, щоб не допустити кровопролиття, щоб дати можливість людям висловити своє власне ставлення до того, як вони хочуть визначити своє майбутнє і майбутнє своїх дітей», – зазначив Путін.

Президент РФ нагадав, що Косово оголосило про свою незалежність тільки рішенням парламенту, тоді як у Криму люди вийшли на референдум, і він був просто «приголомшливим за результатами».

Як повідомляв ZAXID.NET, 16 березня у Криму відбувся так званий "референдум" про приєднання півострова до Росії, який пройшов на фоні окупації півострова.

18 березня Путін та самопроголошена влада Криму підписали договір про приєднання Республіки Крим та Севастополя до складу РФ.

20 березня Держдума, а 21 березня Рада Федерації РФ ратифікували «угоду» з самопроголошеною владою Криму про приєднання до Росії на основі результатів «референдуму».

21 Березня президент Росії Володимир Путін підписав ці закони, завершивши, таким чином, анексію кримського півострова.

2 липня міністр юстиції України Павло Петренко повідомив, що збитки, завдані Україні анексією Криму, склали 1 трлн 180 млрд грн.

сербський край Косово в односторонньому порядку проголосив незалежність від Сербії 17 лютого 2008 року. Більшість західних країн визнали самопроголошену республіку.

22 липня 2010 року незалежність Косово визнав Міжнародний суд ООН.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук